شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سیاست خارجی تنش زدایی، کشور ایران را در آرامش نگه داشته است

سه شنبه,۵ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تدابیر سیاسی و راهبرد تنش زدایی دولت، ایران را در آرامش نگه داشته است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص ناامنی ها در منطقه و بخصوص کودتای اخیر ترکیه، اظهارداشت: به برکت خون شهدا‏، وجود مقام معظم رهبری و تدابیر دولت در سیاست خارجی و استراتژی تنش زایی در روابط با کشورهای همسایه‏، کشور ما را یک کشور با ثبات و امن در منطقه معرفی می کند و علی رغم این که دربرخی از کشورهای منطقه غلغله ای از تحرکات ناامن کننده وجود دارد اما در کشور ما ثبات و آرامش حاکم است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه منافقین در فرانسه نیز بیان کرد: منافقان گروه های مرده ای هستند که اجاره ای و از خیابان ها افراد خود را جمع آوری کردند تا بتوانند همایشی را برپا کنند و عربستان از حیث درماندگی به دامان آنها افتاده و نباید به آن ها بها داده شود.

نماینده رشت در مجلس دهم گفت: ایران اعتراض خود را ابلاغ کرده است اما در عین حال تجمع منافقین چندان موضوع بزرگی نیست که بخواهیم خیلی برای آن وقت بگذاریم آنها مرده هایی هستند که تعدادشان نیز اندک است و دور هم جمع می شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان به دلیل بروز کودتا در ترکیه اشاره کرد و عنوان داشت: تاکنون ابعاد وسیعی در خصوص صحنه کودتا نشان داده نشده اما آن چه مبرهن است یک سایت خیابانی بوده و کودتای جدی تلقی نمی شود نبوده است.

این جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی گفت: در قضیه کودتای ترکیه ایران بهترین موضع گیری را داشت که از همان ابتدا بهترین موضع گیری را داشت و تنها کشوری بود که از دموکراسی حمایت کرد.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: در هر صورت ایران از مردم سالاری حمایت می کند زیرا باید در کشورها قوانین دمکراتیک حاکم باشد و با هر رفتار خشونت آمیز مخالف هستیم.

وی ادامه داد:‌ در این خصوص روسیه آمریکا موضع مقتدری نگرفتند و برخی کشورها نیز موضع دو پهلو گرفتند تا ببینند سرنوشت کودتا چه می شود، اما جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا مخالفت خود را با هر اقدام غیردموکراسی اعلام کرد.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در ادامه به چرایی رخداد کودتا در ترکیه اشاره کرد و ابرازداشت: یک عده برای رسیدن به قدرت و مکنت این اقدامات را انجام می دهند و جهت منافع مردم و کشور نبوده است.

وی تصریح کرد: با انجام این کودتا فرصت برای اردغان مهیا شد تا دوست واقعی را در مواقع حساس بشناسد تا تجدید نظر جدی در مورد همسایگان خود داشته باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.