شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

سیستم نظام بانکی باید متحول شود

شنبه,۲۲ام آبان ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سیستم نظام بانکی کشور دچار مشکل است، گفت:سیستم نظام بانکی باید متحول شود و تحول آن به سمتی باشد که اختلاس در آن تکرار نشود، اما ظاهرا عده ای در کشور به شفاف سازی و اصلاح نظام بانکی علاقه مند نیستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از سوء استفاده از چک های رمزدار افزود: عدم بازنگری و اصلاح سیستم بانکی مشکوک است و برخی به دنبال آن هستند که در نظام بانکی اصلاحات صورت نگیرد، که این سبب دلسردی مردم از نظام و مسئولان و نارضایتی مردم می شود.

انتقاد از عدم استفاده از نرم افزارهای مدرن در سیستم بانکی

جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از عدم استفاده از نرم افزارهای مدرن در سیستم بانکی، ادامه داد:برای نظارت بر بانک ها نیازی به قوای نظامی،امنیتی و انتظامی نیست، بلکه نظام مکانیزه بانکی می تواند از هرگونه فسادی جلوگیری کرده و امکان دسترسی غیرمعقول و غیرقانونی را از افراد سلب کند.

وی با اشاره به سیستم بانکداری کشورهای توسعه یافته یادآور شد:امروز در کشورهای مختلف نرم افزارهایی ایجاد کرده اند، که به صورت آنلاین و برخط ریز اطلاعات را بررسی می کنند،بنابراین باید هر تراکنش،اقدام و تصمیمات اتخاذی به صورت آنلاین انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصریح کرد: هنوز شفافیت اطلاعاتی که امکان نظارت جامع را فراهم کند، در ایران عملیاتی نشده است و در بخش ها و حوزه هایی که شفافیت اجرایی شده جامع و کامل نیست./4556

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.