شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

شائبه کاهش شاخص های بورس بُعد روانی دارد

دوشنبه,۱۹ام بهمن ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه کاهش شاخص های بورس در روزهای اخیر بُعد روانی دارد، گفت: دولت توانایی کنترل شاخص های بورس را داشته از این رو نباید در حوزه بورس تماشاگر باشد باید ورود کرده و برنامه های خود را جهت حفظ سرمایه در این بازار عملیاتی کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به کاهش شاخص های بورس در روزهای اخیر،گفت:علت عمده افت شاخص های بورس بعد روانی دارد که باید از سوی مسئولان کنترل شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حجم نقدینگی بالایی در دست مردم است که می تواند اقتصاد ایران را متحول کند، افزود: دولت برای هدایت نقدینگی به بازار بورس باید به گونه ای مناسب و با اتخاذ تصمیمات و تمهیداتی کارآمد ورود کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت ممانعت دولت از خروج سرمایه از بازار بورس، تصریح کرد: درمان قطعی بورس و جلوگیری از افت شاخص های آن رونق تولید و صنعت در کشور است.

دولت توانایی کنترل شاخص های بورس را دارد/ دولت در حوزه بورس تماشاگر نباشد

وی با بیان اینکه دولت توانایی کنترل شاخص های بورس را دارد، گفت: دولت در حوزه بورس تماشاگر نباشد ،باید ورود کرده و برنامه های خود را عملیاتی کند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: امیدوارم دولت نسبت به ادامه روند بورس بی تفاوت نباشد،زیرا آینده خوبی با ادامه این وضع در انتظار بورس  و شاخص های آن نیست.

بهبود شاخص های بورس برای جلوگیری از فرار سرمایه از بازار

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بهبود شاخص های بورس و افزایش اعتماد مردم به آن برای سرمایه گذاری نیازمند دقت نظر بیشتر دولت است، تاکید کرد: دولت باید در ارتباط با بورس راهکار دیگری در پیش بگیرد تا به این ترتیب فرار سرمایه از این بازار را شاهد نباشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت نباید آینده بورس را به برجام و شرایط پساتحریم معطوف کند،زیرا در این صورت انفعالی در این بازار رخ می دهد که تمایل مردم به سرمایه گذاری را کاهش خواهد داد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.