شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

شبکه دلالی با برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار را به هم می ریزد

یکشنبه,۳۰ام خرداد ۱۳۹۵ - اقتصادی
نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی خرما نتیحه عدم  پلمب  بازار دلالی است، گفت:دولت باید از افزایش نرخ کالاهای رمضان جلوگیری می کرد  تا مایحتاج سر سفره افطار گران تمام نشود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره گرانی خرما در ماه  مبارک رمضان، گفت:افزایش بیش از حد نرخ خرما یک ایراد اساسی در ماه مبارک رمضان  است و بدین معنا دولت باید تدابیری هرچه سریعتر این مشکلات را برطرف کند.

شبکه دلالی با برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار  را به هم می ریزد

نماینده  مردم  رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شبکه دلالی بازار کشاورزی را دچار مشکل  می کند،یادآورد: شبکه دلالی با یک برنامه ریزی عرضه و تقاضا دربازار به هم می ریزد و این درحالی است که در ماه مبارک رمضان زمانی که تقاضا افزایش می یابد،دلال تلاش می کند عرضه  را کاهش دهد.

وی ادامه داد:حوزه بازرگانی باید قبل از ماه مبارک رمضان برای کنترل نرخ سفره افطار  بویژه محصول خرما برنامه ریزی می کرد تا شاهد گرانی سفره افطار در ماه مبارک رمضان نباشیم و این درحالی است که باید در مناسباتی همچون عید نوروز و ماه مبارک رمضان کالاهایی که درچرخه تقاضا قرار می گیرند را با یک  برنامه ریزی بهینه ذخیره کرد تا در شروع مناسبت ها دچار این گونه تغییرات نرخی در بازار نباشیم.

سفره افطار

دولت فاصله میان تولیدکننده ومصرف کننده را کاهش دهد

جعفر زاده ایمن آبادی،افزود:دولت باید برای افراد آسیب پذیر جامعه از منظر اقتصادی،یارانه ای در نظربگیرد تا تمام روزه داران بتوانند از سفره افطاری ماه مبارک رمضان استفاده بهینه کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس،ادامه داد:افزایش نرخ خرما در جیب کشاورز نمی رود،دولت یازدهم باید بازار دلالی را  پلمب کند و  از همین رو  باید واسطه گرایی و دلالی از بین برود؛دولت باید فاصله میان تولیدکننده ومصرف کننده  را کاهش دهد و ایستگاههای اضافی  را حذف کند تا دلالان در این راستا نفوذ نکند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.