شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

شفافیت اموال نامزدها،شائبه‌ها را از بین می‌برد!

پنج شنبه,۲۱ام اردیبهشت ۱۳۹۶ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی،عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلام درباره طرح شفافیت اموال نامزدهای ریاست جمهوری گفت: اگر این اقدام صورت بگیرد کار خوبی بشمار می آید و خیلی از شائبه ها از بین می رود.

جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار “شهر” با بیان این مطلب افزود: ارائه فهرست اموال نه تنها توسط نامزدهای ریاست جمهوری باید صورت گیرد بلکه همه مسئولان بخش های مختلف هم برای شفافیت اذهان عمومی بهتر است که به این کار اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر خیلی از کشورها هستند که قبل از اینکه شخصی خودش را به عنوان نامزد معرفی کند تمامی اموال خود را به عرصه نمایش میگذارد که همین امر فضای شفافیت انتخاباتی را چند مرحله جلوتر می برد و برچسب به رییس جمهور و یا هر شخص دیگر نمی خورد.

این نماینده مجلس بیان کرد: اگر شفافیت باشد ادبیات سیاسی ما نیز تغییر می کند و دیگر نیاز نداریم به نامزدها بگویم که از ادبیاتی که در غالب ادب و اخلاق است استفاده شود چرا که مردم با شفافیت همه چیز را رصد می کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی درباره احتمال کنارگیری محمدباقر قالیباف هم گفت: بعید است که این اتفاق بخواهد بیفتد. ایشان تمام تلاش خود را دارد تا در انتخابات بماند و بعید است به نفع کسی کنار بکشد. آن چیزی که در مناظره ها از آقای قالیباف مشخص بود این است که اهداف بزرگتری مد نظر دارد و میخواهند به این اهداف برسد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.