شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

شفاف شدن منابع مالی نامزدها وابستگی های احتمالی به اشخاص را قطع می کند

سه شنبه,۳ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: هر چقدر بتوانیم انتخابات را سالم ترو بدون هزینه های گزاف برگزار کنیم افراد خادم تری به مجلس و دولت راه می یابند و صرفا به مردم فکر می کنند نه اینکه به دیگران بدهکار باشند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره لایحه شفافیت منابع مالی نامزدهای انتخاباتی گفت: هر چقدر مردم به سلامت موضوعی پی ببرند اعتمادشان بیشتر خواهد شد و بالعکس از موضوعی که آن را سالم و دموکراتیک ندانسته و اهرم های دیگری را در انتخاب افراد دخیل بدانند در این صورت انتخاب خود را بی اثر دانسته وفرد و یا افراد انتخاب شده را نماینده خود نمی دانند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی شفاف شدن منابع مالی نامزدهای انتخابات را موجب برگزاری سالم تر انتخابات دانست و در عین حال افزود: در صورت عدم شفافیت و وجود شائبه در مورد منابع مالی کاندیداها اعتماد مردم نسبت به افراد انتخاب شده کمتر شده و آنها را نمایندگان خود نمی دانند.

وی با اشاره به اینکه در برخی موارد شاهدیم فرد انتخاب شده به جای اینکه نماینده مردم باشد نماینده یک فرد است گفت: کم کم شاهد ورود بیشترمنابع مالی در انتخابات مانند برخی کشورهای غیر دموکراتیک بودیم اما علیرغم کامل نبودن لایحه شفافیت منابع مالی نامزدهای انتخابات می توان آن را گام اساسی به جلو دانست.

این نماینده مجلس نهم گفت: این لایحه منابع مالی را شفاف کرده و در مجموع با توجه به محدودیت های قائل شده در زمینه تامین منابع مالی نامزدها می توان آن را مثبت ارزیابی کرد و به این نکته اشاره کرد که با صرف مطرح شدن این لایحه به صورت طبیعی جلوی برخی از افراد گرفته می شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: هر چقدر بتوانیم انتخابات را سالم ترو بدون هزینه های گزاف برگزار کنیم افراد خادم تری به مجلس و دولت راه می یابند و صرفا به مردم فکر می کنند نه اینکه به دیگران بدهکار باشند.و افراد انتخاب شده نمایندگان مردم خواهند بود و نه نمایندگان شخص.

کلیات لایحه شفافیت منابع مالی نامزدهای انتخاباتی با قید یک فوریت در جلسه علنی روز گذشته به تصویب رسید.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.