شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

شورای برنامه ریزی اتاق فکر استان ها است

یکشنبه,۱۲م اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی
jafarzadehhhh (81)

محمدعلی نجفی روز شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان افزود: در سال اقتصاد مقاومتی باید تمام تلاش خود را برای بهره برداری از پروژه های نیمه تمام در بخش های مختلف اعم از کشاورزی، تولید، فرهنگ و ورزش به کارگیریم.
وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل جزو برنامه های اساسی است و تا کنون در این راستا در بخش های تولید، منطقه آزاد انزلی، تجاری و گردشگری گام های اساسی برداشته شده است.
وی با اشاره به محدودیت ها و تنگناهای مالی کشور در سال گذشته تصریح کرد: رئیس جمهوری بسیاری از سفرهای استانی شان را لغو کردند و گفتند که نمی خواهم قولی در استان ها بدهم که محقق نشود .
وی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش زنان در تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : بحث عدالت محوری از جمله تأکیدات رهبر معظم انقلاب است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا شاهد نقش پررنگ‌تر بانوان در جامعه باشیم.
نجفی تصریح کرد: بیش از ۱۹ هزار نفر از بانوان گیلانی در بخش صنایع دستی فعالیت دارند که باید به صورت برنامه محور از فرصت حضور زنان در بخش تولید بهره بگیریم.
وی با بیان اینکه زمینه فعالیت‌های اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی برای بانوان گیلانی وجود دارد، افزود : استان گیلان در این بخش می‌تواند به عنوان استان معین در کشور مطرح شود.
***خشکسالی همچنان گیلان را تهدید می کند
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امسال سال خوب و پرآبی داریم، تصریح کرد: بدلیل پیش بینی کاهش بارش ها در خرداد و تیرماه ، اگر مدیریت منابع آبی بدرستی انجام نشود،در فصل زراعی آبی با کم آبی مواجه می شویم.
وی با تاکید بر برنامه ریزی صحیح برای مدیریت آب ادامه داد: باتوجه به کاهش حجم ذخیره سازی آب سد سفیدرود در سال های گذشته باوجود سرریز شدن سد اگر مدیریت در این بخش نباشد، با مشکل مواجه خواهیم شد.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز با اشاره به برگزاری دومین مرحله انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان های رشت و رودبار گفت: انتخابات خوبی در کشور و استان برگزار شد.
غلامعلی جعفرزاده افزود: هر طرحی که خواسته باشد، شورای برنامه ریزی را محدود کند مخالفت می کنیم؛ چراکه شواری برنامه ریزی اتاق فکر استان هاست و باید اختیار داشته باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.