شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

شورای برنامه ريزی اتاق فكر استان ها است

یکشنبه,۱۲ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

محمدعلي نجفي روز شنبه در جلسه شوراي برنامه‌ريزي استان افزود: در سال اقتصاد مقاومتي بايد تمام تلاش خود را براي بهره برداري از پروژه هاي نيمه تمام در بخش هاي مختلف اعم از كشاورزي، توليد، فرهنگ و ورزش به كارگيريم.
وي اظهار كرد: اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل جزو برنامه هاي اساسي است و تا كنون در اين راستا در بخش هاي توليد، منطقه آزاد انزلي، تجاري و گردشگري گام هاي اساسي برداشته شده است.
وي با اشاره به محدوديت ها و تنگناهاي مالي كشور در سال گذشته تصريح كرد: رئيس جمهوري بسياري از سفرهاي استاني شان را لغو كردند و گفتند كه نمي خواهم قولي در استان ها بدهم كه محقق نشود .
وي در ادامه با اشاره به اهميت نقش زنان در توليد و تحقق اقتصاد مقاومتي اظهار داشت : بحث عدالت محوري از جمله تأكيدات رهبر معظم انقلاب است كه بايد به آن توجه ويژه‌اي داشته باشيم تا شاهد نقش پررنگ‌تر بانوان در جامعه باشيم.
نجفي تصريح كرد: بيش از 19 هزار نفر از بانوان گيلاني در بخش صنايع دستي فعاليت دارند كه بايد به صورت برنامه محور از فرصت حضور زنان در بخش توليد بهره بگيريم.
وي با بيان اينكه زمينه فعاليت‌هاي اجتماعي، مديريتي و اقتصادي براي بانوان گيلاني وجود دارد، افزود : استان گيلان در اين بخش مي‌تواند به عنوان استان معين در كشور مطرح شود.
***خشكسالي همچنان گيلان را تهديد مي كند
استاندار گيلان در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه امسال سال خوب و پرآبي داريم، تصريح كرد: بدليل پيش بيني كاهش بارش ها در خرداد و تيرماه ، اگر مديريت منابع آبي بدرستي انجام نشود،در فصل زراعي آبي با كم آبي مواجه مي شويم.
وي با تاكيد بر برنامه ريزي صحيح براي مديريت آب ادامه داد: باتوجه به كاهش حجم ذخيره سازي آب سد سفيدرود در سال هاي گذشته باوجود سرريز شدن سد اگر مديريت در اين بخش نباشد، با مشكل مواجه خواهيم شد.
رئيس مجمع نمايندگان گيلان نيز با اشاره به برگزاري دومين مرحله انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در شهرستان هاي رشت و رودبار گفت: انتخابات خوبي در كشور و استان برگزار شد.
غلامعلي جعفرزاده افزود: هر طرحي كه خواسته باشد، شوراي برنامه ريزي را محدود كند مخالفت مي كنيم؛ چراكه شواري برنامه ريزي اتاق فكر استان هاست و بايد اختيار داشته باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.