شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

صبر ایثارگران در عدم اجرایی شدن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به بهانه عدم تدوین آیین نامه در حال لبریز شدن است!!

دوشنبه,۲۶ام تیر ۱۳۹۶ - سیاسی

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به ایجاد برخی دوگانگی ها در دستگاه ها و سازمان های مختلف در ارتباط با اجرای قانون جامع ایثارگری، گفت: این قانون به 14 الی 17 آیین نامه نیاز دارد که برای اجرایی شدن این قانون، نیاز است تا آیین نامه های آن به وسیله دولت تدوین شود اما این آیین نامه ها به هر دلیلی در دولت مسکوت مانده و این موجب نارضایتی را در جامعه ایثارگران فراهم کرده است و این انتظار وجود دارد که دولت در این موضوع تسریع ببخشد و دولت دوازدهم این موضوع را در اولویت قرار دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مستنداتی مبنی بر این که بنیاد شهید، پیش نویس این آیین نامه ها را آماده کرده است، اظهار داشت: اکنون باید که در کمیسیون های مختلف دولت درباره آنها بحث شود و از دولت دوازدهم انتظار می رود تا سریع تر هم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بخش 16 برنامه ششم و پنج ساله توسعه را اجرایی و عملیاتی کند و آیین نامه های آن را به تصویب برساند. برطرف کردن تضاد در ارایه خدمت به ایثارگران در دستگاه های مختلف صرف نظر از این که یک تکلیف است، پایان دادن به ظلم نابخشودنی در حق ایثارگران خواهد بود و از دولت می بایست جهت رعایت عدالت در اجرای این قانون پیش قدم باشد و بدین وسیله به قشر مظلوم ایثارگران که برای اعتلای انقلاب از تمام هستی خود گذشته اند کمک کند.

وی در ادامه با اشاره به ماده 87 این قانون مبنی بر موظف بودن دولت برای تنظیم آیین نامه، یادآور شد: برخی از مواد این قانون مانند ارایه تسهیلات مسکن، ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به گروه های مختلف نیازمند اجرایی هستند . قانون کلیات را به تصویب می رساند و مجوزی به دولت می دهد و دولت برای گروه های جامعه هدف مختلف آیین نامه های تخصصی تدوین کند تا عملیاتی شود.

جعفرزاده ایمن آبادی در ارتباط با بار مالی این قانون، تصریح کرد: دولت موظف است تا در بودجه های سنواتی خود، این مساله را لحاظ کند. به نظر می رسد در دستگاه های مختلف، اراده لازم برای اجرای این قانون وجود ندارد و وقتی اراده وجود نداشته باشد بهانه زیاد می شود و مشکل آیین نامه، دستورالعمل، بودجه، تخصیص به وجود می آید. بنابراین اگر آیین نامه و دستورالعمل آن نوشته شود به طور قطع به اجرای بهتر این امر خواهد انجامید. مجلس شورای اسلامی با اهرم های نظارتی و توبیخی که دارد می تواند در صورت تدوین نشدن این آیین نامه ها، دولت را مکلف به انجام این کار کند و تا این آیین نامه ها نوشته نشود این دوگانگی ها در اجرای این قانون وجود دارد و عدالت رعایت نخواهد شد و هر دستگاهی متناسب با سلیقه سازمانی، امکانات و ظرفیت های سازمانی اقدام می کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.