شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

صدور ویزای فرودگاهی،ایران را در رنک مقاصد گردشگری دنیا قرار می دهد

سه شنبه,۲۷ام بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون گردشگری مجلس معتقد است ایران دارای جاذبیت‌ها و پتانسیل‌های مطلوب تاریخی، فرهنگی و هنری برای گردشگران است لذا باید با اقداماتی مناسب انگیزه‌های مثبتی به منظور سفر به ایران برای توریست خارجی ایجاد شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اقدام جمهوری اسلامی به منظور صدور ویزای فرودگاهی برای ۱۸۰ کشور در جهت تسهیل حرکت توریستی و جهانگردی به ایران، گفت: این اقدام بسیار خوب و کار‌شناسانه است زیرا توریست به دنبال آرامش است و این آرامش را در ایجاد تسهیلات مختلف برای خودش جستجو می‌کند؛ لذا تمایلی ندارد برای گرفتن ویزا و روادید، روز‌ها و ساعتی از وقت خود را در سفارتخانه‌ها و انجام کار‌ها و امور اداری بگذراند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل شدن به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا این تصمیم را گرفته است و ما موظفیم برای توریست خود امکاناتی را مهیا کنیم که در کمترین زمان ممکن مشکلات او حل شود زیرا یکی از مسائل مهمی که گردشگران در سفرهای خارجی با آن دست به گریبان هستند، بحث روادید است.
وی ادامه داد: صدور ویزای فرودگاهی که اکنون تصمیم به اجرای آن گرفته شده، اقدام خوبی و امتیازی مثبت برای تمام کسانی است که می‌خواهند به ایران سفر کنند؛ لذا باید در کنار آن نیز برخی پژوهش‌ها و آسیب‌شناسی‌ها صورت گیرد تا متوجه شویم چرا توریست به اندازه معقول به کشور ما سفر نمی‌کند؛ در واقع لازم است بدانیم چه اقدامات مثبت و اتفاقات خوبی در سایر کشور‌ها انجام می‌شود تا زمینه برای اجرای مشابه آن در ایران فراهم شود.
جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه صدور روادید در فرودگاه‌ها یک گام از ده‌ها گامی است که تاکنون انجام نشده، تصریح کرد: ایران دارای جاذبیت‌ها و پتانسیل‌های مطلوب تاریخی، فرهنگی و هنری برای گردشگران است لذا باید با اقداماتی مناسب برای توریست خارجی انگیزه‌های مثبتی ایجاد شود تا بیش از گذشته ایران را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب کنند.
عضو فراکسیون گردشگری مجلس تاکید کرد: هر آنچه بتواند برای گردشگران خارجی راحتی و آسایش فراهم کند، آرامش روانی برای اونسبت به سفر به ایران را نیز ایجاد می‌کند؛ ضمن آنکه صدور روادید در فرودگاه‌ها در بسیاری از کشور‌ها انجام می‌شود و ما تازه به این جرگه ورود کرده‌ایم.
به گزارش خانه ملت، سخنگوی وزارت خارجه به تازگی از صدور ویزای فرودگاهی برای ۱۸۰ کشور خبر داده و اعلام کرده جمهوری اسلامی براساس منافع خود و برای تسهیل حرکت توریستی و جهانگردی به ایران به دلیل زمینه‌های گسترده مربوط به موضوع توریسم در ایران، به اتباع همه کشورهای جهان به جز ۹ کشور در مبادی ورود روادید اعطا خواهد کرد. /

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.