شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

صنایع تبدیلی و بسته بندی نیاز اساسی صنعت کشاوزری است

شنبه,۲۲ام اسفند ۱۳۹۴ - اجتماعی

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه واردات بی رویه در صنعت کشاورزی افسار گسیخته است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی متولی تولیدات کشاورزی است،اما متاسفانه دخالتی در واردات و صادرات ندارد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره واردات کالاهای مشابه داخلی(کشاورزی) به کشور،گفت: افزایش نرخ بیکاری و ضربه به تولید داخلی با واردات کالاهای  مشابه داخلی به کشور رقم می خورد که این امر  بطورحتم  می تواند  در عرصه واردات بهم ریختگی ایجاد کند.

وزارت جهاد کشاورزی و صنعت در راستای  واردات کالا به کشور هماهنگ تر عمل کنند

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه  دولت باید با ایجاد سازوکاری مناسب از واردات بی رویه جلوگیری کند،یادآور شد:وزارت کشاورزی و صنعت، معدن  و تجارت باید در راستایی  واردات کالا به کشور هماهنگ عمل کنند و این در حالی است که  وزارت کشاورزی  متولی  تولیدات کشاورزی است،اما متاسفانه گویا دخالتی در این موضوعات ندارد.

 وی با بیان اینکه  دولت با ید به یکپارچه کردن  واردات محصولات کشاورزی ورود کند،تصریح کرد: اگر حل این موضوع نیازمند لایحه است،دولت لایحه ای را  تنظیم  و ارائه دهد و  اگر دولت نمی تواند لایحه ای ارائه دهد ، مجلس  شورای  اسلامی طرحی در این زمینه ارائه دهد تا  شاهد متضرر شدن  تولیدکننده  داخلی  نباشیم.

صنایع تبدیلی و بسته بندی نیاز اساسی صنعت کشاوزری است

جعفرزاده ایمن آبادی،ادامه داد:اگر بدون هماهنگی  واردات کالا انجام شود،بدیهی است تولیدات بر روی دست  تولیدکننده می ماند  و از همین رو کشاورز نمی تواند محصولات خود را  بفروش  برسانند و این امر منجر به  فشارهای اقتصادی بر کشاورز می شود.

وی یادآورشد:صنایع تبدیلی  و بسته بندی نیاز اساسی صنعت کشاورزی است،زیرا ما اگر می خواهیم در چارچوب  استانداردهای  صادرات  محصول  را در بازار  جهانی عرضه کنیم،باید  با بسته بندی نوین به نوعی محصول را شناسنامه دار کنیم.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات  مجلس با  بیان اینکه آمار واردات محصولات کشاورزی  نگران گننده  است،یادآورشد:صنعت کشاورزی می تواند در عرصه تولید با برنامه ریزی کلان خودکفا شود؛اما در زمینه صادرات نیازمند بسته بندی و صنایع تبدیلی کاربردی هستیم تا محصول را با ارزش  افزوده صادر کنیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.