شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

صندوق های بازنشستگی باید پاسخگوی اعضا باشند

جمعه,۲۹ام بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی

رکنا: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص برنامه وزارت اقتصاد برای پایش مالی صندوق های بازنشستگی گفت: صندوق های بازنشستگی متعلق به بازنشستگان است و این افراد در طول 30 سال سرمایه خود را به این صندوق ها سپرده اند، از این رو، باید این صندوق ها به افراد تحت پوشش خود پاسخ گو باشند.
رکنا اقتصادی: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود:تصمیماتی که در سنوات گذشته در صندوق های بازنشستگی اتخاذ شده به صورت چند وجهی بوده و حتی می توان گفت که در مواردی بر خلاف شرع و قانون Law اعمال شده اشت.
وی خاطرنشان کرد: درسال های گذشته دستگاه های نظارتی یا متولی همچون دولت و مجلس در امور صندوق های بازنشستگی دخالت کرده اند که درست نبوده و همچنین نظارت صحیح و اصولی بر این صندوق ها اعمال نشده است.
جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه صندوق های بازنشستگی ادعای ورشکستگی دارند،تصریح کرد: البته آن ها ورشکسته اند و باید به نحوی به این موضوع رسیدگی شود که این صندوق ها بایدپاسخ مطالبات مردم را بدهند.
وی با بیان اینکه به نظر می رسد که اراده وزارت اقتصاد برای پایش مالی صندوق های بازنشستگی تصمیم درستی است، تصریح کرد: وزارت اقتصاد در این پایش باید تکلیف صندوق ها را مشخص کند،ضمن اینکه مجلس نیز باید اقدامات لازم را در این جهت انجام دهد تا کشور به یک باره با موضوعی همچون صندوق بازنشستگی فرهنگیان روبرو نشود.
عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس افزود:عمدتا سه صندوق بازنشستگی بزرگ در کشور وجود دارد که باید تکلیف آن ها مشخص شود و تا بتوانند پاسخ درستی به مطالبات مردم بدهند.
نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید از تصمیم وزارت اقتصاد برای پایش مالی صندوق های بازنشستگی حمایت شود؛چراکه پای حقوق مردم در میان است،مردمی که معتقدند 30 سال از حقوق آن ها برداشت و درجایی ذخیره شده که بعد از بازنشستگی بتواند پاسخگوی نیازشان باشد.
عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور تصریح کرد: اینکه امروز صندوق بازنشستگی دچار ورشکستگی شده، سرمایه گذاری اشتباه در آن صورت گرفته و یا اختلاس شده است؛نمی تواند پاسخگوی مردم باشد ونشان می دهد که ناظران این صندوق ها به وظیفه خود عمل نکرده اند.

شایان ذکر است جعفر زاده ایمن آبادی یکی از صریحترین و شجاعترین نمایندگان در مجلس است که همواره نظراتش را بدون پرده پوشی و با صراحت اعلام داشته است . این نماینده آزاده و جانباز نیز هست

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.