شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

ضرورت لحاظ حداقل حقوق افراد درطرح مسکن اقساطی

دوشنبه,۱۸ام مرداد ۱۳۹۵ - اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، گفت: طرح مسکن اقساطی با مدت کم بازپرداخت و بالا بودن قسط در هرماه نمی تواند به خانه دار شدن مردم به ویژه اقشار متوسط و ضعیف جامعه منجر شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ،با اشاره به طرح جدید دولت برای خانه دارکردن مردم مبنی بر مسکن قسطی،گفت: بهترین راه برای حل مشکل مسکن مردم فروش اجاره به شرط تملیک است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه واگذاری مسکن به صورت اقساطی به مردم تنها قشرخاصی را خانه دار خواهد کرد، افزود:پرداخت اقساط ماهیانه با ارقام بالا از عهده قشر متوسط و ضعیف جامعه خارج است.

وی باتاکید براینکه باید ارقامی به عنوان تقسیط ماهیانه خریدمسکن  برای افراد درنظرگرفته شود که افراد بسیاری قابلیت بهره مندی از آن را داشته باشند،تصریح کرد:مهم ترین انتقاد وارده به طرح مسکن اقساطی مدت کم بازپرداخت اقساط است.

کاهش میزان اقساط ماهیانه طرح مسکن اقساطی ضروری است

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد:شرط توفیق طرح مسکن اقساطی افزایش مدت بازپرداخت و همچنین کاهش میزان اقساط ماهیانه است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه مدت زمان بازپرداخت اقساط مسکن درطرح مذکور باید به 20 سال افزایش یابد،گفت: میزان پرداخت اقساط ماهیانه باید به گونه ای باشد که بیشتر از 40 درصد درآمد افراد را شامل نشود.

وی با تاکید براینکه با ارقام درنظرگرفته شده برای بازپرداخت مسکن اقساطی کسی نمی تواند خانه دار شود،تصریح کرد: این طرح برای طبقه متوسط به پایین نیست.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:انتظار ما از دولت این است که برای حل مشکل مردم در زمینه مسکن،مدت اقساط را افزایش داده و با محاسبه حداقل حقوق و دستمزد و درنظرگرفتن 40 درصد آن نسبت به قسط بندی اقدام کند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.