شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عباسی قصد توهین به ارتش را نداشت

یکشنبه,۱۰ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان حسن عباسی در مورد ارتش و نیروهای مسلح را چندین بار با دقت گوش کرده‌ام، وی در این سخنان بسیار با لحن بدی سخنانش را مطرح کرد ولی بنظر من وی قصد تخریب و تحقیر ارتش را نداشت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  در خصوص اظهارات اخیر حسن عباسی نسبت به ارتش جمهوری اسلامی و دلخوری های پیش آمده، اظهار داشت: سخنان حسن عباسی در مورد ارتش و نیروهای مسلح را چندین بار با دقت گوش کرده‌ام، وی در این سخنان بسیار با لحن بدی سخنانش را مطرح کرد و اگر من به جای او بودم چنین ادبیاتی را به کار نمی بردم، ولی بنظر من وی قصد تخریب و تحقیر ارتش را نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارتش زیر نظر فرامین رهبری است و سپاه وظیفه حفاظت از انقلاب را دارد حتی در دوران صلح، صیانت از همه ارکان آن را بر عهده دارد. ارتش نیز وظیفه دارد از مرزها و منافع ملی حمایت کند. اگر رهبری معظم انقلاب صلاح بداند حتی روزی در عرصه خیابان نیز ارتش ورود پیدا می کند که امیدواریم هیچ وقت چنین نیازی نداشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حسن عباسی بد گفت، نباید چنین سخنانی را مطرح می کرد و بی کیاستی کرده و همه این ها را می پذیرم ولی نیت بدی نداشت. من با حسن عباسی اختلاف نظر سیاسی فاحش دارم ولی بین خودم و خدای خودم، نیت بدی در این سخنان، از حسن عباسی ندیدم فقط احساس کردم وی در این سخنان به یک سری ملاحظات توجه نکرده و دلخوری هایی را به وجود آورده است.

جعفرزاده ایمن آبادی متذکر دش: این کشور اگر خاکش در دست دشمن نیست مدیون همه ارکان نظامی و بسیج است. امروز ارتش ما در کنار برداران سپاه، در سوریه و عراق داعش را زمین گیر کرده است. ارتش قاچاقچیان را تار و مار می کند. وظیفه ارتش مشخص است و ما نباید از همه یک انتظار را داشته باشیم. هر کسی وظیفه خود را دارد.

وی افزو: علی رغم اختلاف نظر سیاسی شدید من با حسن عباسی، چندین بار این سخنان را گوش کردم ولی به این نتیجه رسیدم که قصد تحقیر و تخریب ارتش را نداشته است.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: حسن عباسی باید جوانمردانه عذرخواهی کند، زیرا به هر جهت این اظهارات وی توهین تلقی می‌شود، گرچه اراده و قصد توهین نداشته است. وی باید عذر خواهی کند و بگوید که قصد توهین نداشته، هر چند که در نتیجه چنین اظهاراتی توهین تلقی می شود. من نمی توانم آخرتم را بفروشم و می گویم که من قصد توهینی را در سخنان حسن عباسی ندیدم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای آرام شدن فضا، حسن عباسی باید عذرخواهی کند. اما ارتشی ها نیز می دانند که مردم آن ها را دوست دارند و من به عنوان یک بسیجی می گویم که مدیون ارتشی ها هستیم و تجربیات و دانش ارتش به سپاه و بسیج در همه زمان ها کمک کرده است. اقتدار نیروهای دریایی ارتش کشور را ببینید که برای کشورهای زیادی امنیت دریایی ایجاد کرده است. با همه این شرایط حسن عباسی باید عذر خواهی کند، زیرا در شرایطی نیستیم که ارکان نظامی کشور تضعیف شود./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.