شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عدم صدور اعتبارنامه خالقی قانونی نیست

چهارشنبه,۸ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی
اگر هیات نظارت استان اصفهان اعتبارنامه‌ای را صادر نکرده کار خلاف قانون انجام داده است؛ زیرا نباید برای یک نفر آراء را باطل اعلام می‌کرد.

غلامعلی جعفرزاده در مورد اظهارنظر وزیر کشور درباره‌ی ابطال آراء منتخب سوم اصفهان و این که با توجه به اختلاف نظر شورای نگهبان و وزارت کشور، مجلس می‌تواند استفساریه دهد، گفت: واقعیت امر این است که بر اساس روح قانون نیاز به استفساریه ندارد. زیرا آراء مردم فقط توسط نمایندگان مردم ابطال می‌شود.

وی افزود: ما نمی‌گوییم الا و لله این خانم نماینده شود؛ بلکه بر این نظر هستیم که اگر بعد از انتخابات اسنادی وجود دارد این اسناد باید به مجلس ارائه شود و مجلس هم در فرایند قانون آن را مورد رسیدگی قرار دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این که این گونه مباحث بیشتر جنبه‌ی حقوقی دارد تا سیاسی اظهار کرد:‌ شورای نگهبان در مورد حوزه‌های انتخابیه و صندوق‌های رای می‌تواند اظهار نظر کند نه در مورد افراد. در واقع اگر هم تخلفاتی از قبل وجود داشته و آشکار نشده بود و بعدا مستندات ارائه شده باید به مجلس ارائه شود تا مجلس در این مورد ارزیابی کرده و نظر خود را اعلام کند.

جعفرزاده در پایان اظهار کرد:‌ بنابراین هیچ مشکل حقوقی وجود ندارد و وزارت کشور باید به کار خود ادامه دهد ما هم پشتیبانی می‌کنیم زیرا می‌خواهیم قانون اساسی اجرا شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.