شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عده ای در مجلس به هر بهانه ای دادوفریاد میزنند که هیات رئیسه ضعیف است!

یکشنبه,۱۵ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره فریادها در صحن علنی مجلس علیه آقایان پزشکیان و مطهری گفت: استنباط می‌شود مقداری انتقادها در این مقاطع زمانی بوی تخریب می‌دهد. بیشتر بهانه‌گیری حساب می‌شود. فکر می‌کنم دوستان ما باید سعی کنند در انتقادات خود منطقی را داشته باشند،

وی با بیان اینکه من قضاوت نمی‌کنم اما فضای عمومی مجلس اینگونه است، وی درباره مصداق‌هایی که دیده، می‌گوید: به هر بهانه‌ای داد و فریاد می‌کنند که هیات رئیسه ضعیف است. آنها از الان برای سال آینده یک بستر فکری آماده می‌کنند. متاسفانه هیات رئیسه هم بعضی اوقات بهانه دست اینها می‌دهد. یعنی وضعیت جلسه در زمانی که لاریجانی بنشیند با زمانی که این دو نفر بنشینند، فرق می‌کند. تفاوت فاحشی بین مدیریت آقای لاریجانی و دو عزیز دیگر وجود دارد که دستمایه‌ای برای شلوغ کاری می‌شود. در نحوه اداره جلسه، تفاوت ادبیات، رفتار و تسلط این دو نفر مشهود است.

جعفرزاده البته تاکید می‌کند: این تفاوت را در ادوار گذشته هم می‌دیدیم. وقتی آقای لاریجانی می‌رفت و نوابش بر کرسی ریاست می‌نشستند تفاوت حس می‌شد اما اینقدر سروصدا نبود. آن زمان چون همه یک دست بودند خیلی ایراد نمی‌گرفتند اما الان نه، خیلی سریع بزرگنمایی می‌شود، در بوق و کرنا می‌رود، داد و بیداد می‌شود، هیچ اغماضی وجود ندارد. انتظار دارند جلسه معادل آقای لاریجانی مدیریت شود اما هر کسی خودش است.

نماینده مردم رشت درباره برنامه‌ریزی شده بودن این اتفاق می‌گوید: «بالاخره بدون برنامه هم نیست». و وقتی می‌پرسیم آیا از برنامه‌ریزی شده بودن اطلاع موثق دارد؟ می‌گوید: تقریبا. بوی چنین چیزهایی می‌آید. وقتی یک طیف خاص با هم داد و بیداد می‌کنند بیانگر این است که گویی پشت دست برنامه ریزی شده است. البته من تایید نمی‌کنم اما کسی هم نمی‌تواند این را تکذیب کند چون همه از یک مجموعه هستند.

او درباره اینکه این افراد در کدام دسته بندی مجلس تعریف می‌شوند، می‌گوید: «مشخص است طیف مقابل امید.» و در پاسخ به اینکه آیا می‌توان به همه نمایندگان ولایی تعمیمش داد؟ پاسخ می‌دهد: خیر. تعدادی که معروف به تندروها هستند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.