شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعغرزاده ایمن آبادی :آمریکا از رفتار گذشته خود نسبت به ایران درس بگیرد

سه شنبه,۲۱ام دی ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بخشی از فرمایشات امروز (یکشنبه، 19 دی ماه) مقام معظم رهبری در جمع هزاران نفر از مردم قم که درباره تحریم و برجام بود، گفت: دشمنان ما تصور می کنند با فشار به جمهوری اسلامی می توانند امتیاز بگیرند از این رو متناسب با آن تحریم هایی را اعمال می کنند در حالی که ما در تحریم و برجام سود بردیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در تحریم توانستیم نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم عنوان کرد: در جریان تحریم ها بود که توانستیم پتانسیل داخلی را شناخته و تقویت کنیم لذا آمریکا در تحریم واقعا ضرر کرد.

وی افزود: از طرف دیگر آمریکایی ها در قضیه برجام روی مسأله اتحاد بین المللی علیه ایران که ایران یک کشور اتمی است شکست خوردند لذا از دو منظر آمریکا یک کشور شکست خورده است که ترامپ هم به این واقعیات آگاه بوده و می داند هم تحریم هم ادامه برجام به ضرر آنها خواهد بود از این رو بر سر دوراهی مانده اند.

آمریکا به دنبال تجزیه کشورهای منطقه و عدم اتحاد آنها است

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات مقام معظم رهبری یادآور شد: امروز آمریکا قصد دارد به خیال خام خود کشورهای منطقه را تجزیه کند و بر همین اساس سعی دارد عراق را به سه قسمت و سوریه را به چهار قسمت تجزیه کند همچنین آنها می خواهند جلوی وفاق کشورهای منطقه را بگیرند که این نوع دوم تجزیه معنوی است.

وی اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند تا کنون آمریکایی ها جرأت نکرده اند حرفی از تجزیه ایران به میان بیاورند لذا باز هم در این بین ما باید هوشیار باشیم که آمریکایی ها و انگلیسی ها خیرخواه ما نیستند و نباید در چاله های آنها بیافتیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکایی ها منافع خود را در تجزیه کشورهای منطقه می بینند، خاطرنشان کرد: استکبار غرب از این موضوع غافل است که دوران افکار و ایده های قدیمی و تجزیه طلبی به پایان رسیده، آگاهی مردم افزایش پیدا کرده و چهره واقعی آمریکا مشخص است./photo_2017-01-10_11-06-23

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.