شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در تشریح نشست فراکسیون مستقلین ولایی با وزیر آموزش:

یکشنبه,۲۶ام فروردین ۱۳۹۷ - فرهنگی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه شب گذشته (دوشنبه، ۲۰ فروردین ماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در این دیدار نمایندگان مجلس به بیان نقطه نظرات و مسائل مختلف ملی و منطقه ای در حوزه آموزش و پرورش پرداختند و وزیر نیز به این سوالات پاسخ داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از اظهارات بطحایی در این جلسه عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش درخواست همکاری بیش از پیش از نمایندگان مجلس داشت تا با همفکری یکدیگر بتوانند بر مشکلات این حوزه فائق آیند.

وی ادامه داد: بطحایی عنوان کرد که رنجشی از نمایندگان به علت انتقادات ندارد چرا که معتقد است نمایندگان مردم در خط مقدم مواجهه با مشکلات جامعه قرار دارند بنابرین طرح انتقادات و مشکلات در جلسات حضوری برای آموزش و پرورش کارگشا خواهد بود و به تعیین مسیر صحیح تعلیم و تربیت کمک می کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با اشاره به وضعیت و مشکلات عدیده آموزش و پرورش بیان داشت: اگر وضعیت فعلی ادامه یابد ۳۰ سال بعد وزرای وقت با همین مشکلات مواجه خواهند بود پس برای رفع مشکلات موجود نظام تعلیم و تربیت باید دست به تحول و اصلاح ساختار زد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این تغییرات قطعا با مقاومت هایی روبرو می شود از این رو از نمایندگان انتظار می رود برای انجام تحول در نظام تعلیم و تربیت در کنار آموزش و پرورش باشند و بیش از پیش در این زمینه تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان خود در این جلسه بیان داشت: فضای عالی و سازنده ای که میان آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد شده باعث قدردانی است و خرسندیم که فردی سکان هدایت این وزارتخانه را بر عهده دارد که با تمام وجود درد و رنج نظام تعلیم و تربیت را درک کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: فراکسیون مستقلین ولایی از حذف آزمون در دوره ابتدایی حمایت می کند چرا که معتقد است وزیر آموزش و پرورش با اصلاح ساختار موجود استرس را در بین دانش آموزان کاهش و به خانواده ها خدمت می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بیان اینکه مجلس تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات فرهنگیان به کار می گیرد و تا رفع این مشکل در کنار آموزش و پرورش خواهد بود، اظهار داشت: همچنین کاهش تنوع مدارس امری ضروری است و در مجلس شورای اسلامی برای اجرای کامل طرح رتبه بندی و همچنین ایمن سازی و استاندارد سازی مدارس بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه پیرامون برنامه های سال ۹۷ اعضای فراکسیون و وزارت آموزش و پرورش صحبت و مقرر شد به اتفاق بر مساعدت و همراهی بیشتر دولت در حل مسائل آموزش و پرورش تأکید شود که در این مسیر نمایندگان نیز آمادگی خود را برای همراهی با وزارت آموزش و پرورش در اجرای طرح تحول اعلام داشتند./

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.