شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

فراکسیون اعتدال تا یک ماه دیگر اعلام موجودیت می‌‌کند

دوشنبه,۱۷ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از شکل گیری فراکسیون اعتدال در مجلس تا حداکثر یک ماه دیگر خبر داد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره انتشار خبر شکل‌گیری فراکسیون سومی در مجلس و تشکیل جلسه‌ با حضور رئیس مجلس اظهار کرد: ما برای تشکیل فراکسیون اعتدال نشست‌های اولیه را برگزار کرده‌ایم اما تاکنون آقای لاریجانی در هیچ نشستی شرکت نکرده است.

وی توضیح داد: در شرایط کنونی، یک فراکسیون امید در مجلس وجود دارد که بخش قابل توجه آن از دوستان اصلاح‌طلب هستند و یک فراکسیون ولایت وجود دارد که‌ بخش قابل توجهی از آن دوستان پایداری هستند. اما نمایندگانی در مجلس حضور دارند که مشی اعتدالی دارند یا مستقل به مجلس آمده‌‌اند، این افراد نه اصلاح‌طلب هستند و نه عضو جبهه پایداری، تکلیف آنها چه می‌شود؟

جعفرزاده درباره نمایندگانی که در نشست های فراکسیون اعتدال حضور داشتند، از کسی نام نبرد و تنها به بیان عبارت «دوستانی که دارای مشی اعتدال هستند»، بسنده کرد. او حضور خود در این نشست‌‌ها را تایید کرد اما حضور کاظم جلالی را نه رد کرد و نه تایید. پیش‌تر در خبرها آمده بود که کاظم جلالی جلسه ای را برای تشکیل فراکسیون اعتدال برگزار کرده است. البته خود جلالی امروز در لابی مجلس حاضر نشد در این باره صحبت کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگویش با خبرآنلاین اظهار کرد: در ابتدای مجلس ما نیاز داشتیم که برای رئیس مجلس به اجماع برسیم ولی بعد از آن دیگر نیازی به این اجماع نداریم و از این به بعد هم فراکسیون جدیدی پا می گیرد.

نماینده مردم رشت با بیان اینکه خودش یکی از افرادی است که پیگیر تشکیل فراکسیون اعتدال است،‌ اظهار کرد: ما هنوز وارد مرحله عضوگیری نشده ایم اما از همه طیف‌ها در این فراکسیون حضور خواهند داشت و از هر دو فراکسیون عضوگیری می‌شود.

او گفت: در مرحله کنونی در حال تهیه خط مشی‌‌های خود هستیم که استخوان‌دار باشد تا بر اساس آن پیش برویم و دچار خدشه‌ای نشویم.

جعفرزاده درباره حضور لاریجانی در فراکسیون امید نیز اظهار کرد: ما تمایل داریم که ایشان به فراکسیون اعتدال بپیوندند اما هنوز با ایشان صحبتی نکرده‌ایم. چرا که در این مرحله به پختگی کامل نرسیده‌ایم. البته به این معنا نیست که ایشان از تشکیل کمیسیون بی‌اطلاع باشد. ایشان در جریان همه حرکت‌های مجلس هست.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.