شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

فراکسیون مستقلین ولایی ۶ خرداد نظر نهایی خود برای انتخابات هیات رییسه را اعلام می‌کند

یکشنبه,۱۰ام تیر ۱۳۹۷ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تصمیم فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی درباره انتخابات هیات رئیسه مجلس، گفت: انتخابات هیات رئیسه مجلس مشکل اصلی و اولویت‌دار کشور نیست لذا سعی بر آن است که این انتخابات هرچه سریعتر برگزار و هیات رئیسه شکل گیرد تا بتوان مشکلات مردم را رسیدگی و رفع کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: علی‌رغم تمام نقدهایی که به هیات رئیسه کنونی وارد است به نظر نمی‌آید با تغییرات ماهوی هم بتوان کاری انجام داد، لذا بهتر است با مذاکره و نقد کارشناسی اشکالات وارد به هیات رئیسه را حل کنیم.

فراکسیون مستقلین ولایی معتقد به تعامل با دو فراکسیون ولایی و امید است

وی افزود: به نظر می‌توان با تغییرات حداقلی هیات رئیسه مجلس را ساماندهی کرد، فراکسیون مستقلین ولایی معتقد به تعامل با دو فراکسیون ولایی و امید است تا با کمترین هزینه انتخابات هیات رئیسه را برگزار کنیم.

جعفرزاده ایمن‌آبادی یادآور شد: اگر به هر دلیلی دو فراکسیون امید و ولایی از تعامل با فراکسیون مستقلین ولایی خودداری کنند و مترصد ارایه لیست مستقل باشند، فراکسیون مستقلین ولایی هم مستقل عمل خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مذاکرات و رایزنی‌هایی بین فراکسیون‌ها صورت گرفته است، گفت: این رایزنی‌ها قطعی نشده است، ما توصیه کردیم که مردم حوصله تنش در مجلس را ندارند زیرا مشکلات اساسی داشته و باید در اولویت قرار گیرد از این رو مباحث پیرامون کرسی‌های هیات رئیسه را جنگ قدرت می‌دانند. مردم معتقدند این مباحث نمایشی و تشریفات اداری بوده که باید تمام و به مسائل اصلی پرداخته شود.

۶ خرداد لیست مورد نظر فراکسیون مستقلین ولایی برای هیات رئیسه مجلس اعلام می‌شود

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه مجلس بعد از گذشت دوسال از آغاز به کار خود هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است، یادآور شد: فراکسیون مستقلین ولایی نظر نهایی خود را روز یکشنبه (۶ خرداد ماه) اعلام خواهد کرد و فردا یعنی چهارشنبه (۲ خرداد ماه) نظر مقدماتی خود را اعلام خواهیم کرد. تعامل برای رفع تنش را خواهیم داشت و به نظر ما کمترین ریزش از هیات رئیسه را خواهیم داشت.

دکتر لاریجانی بهترین گزینه برای ریاست سال سوم مجلس دهم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هیچ تضمینی برای انتخابات افراد در کرسی‌های مختلف وجود ندارد، البته از نظر فراکسیون مستقلین ولایی هیچ گزینه‌ای جز آقای دکتر لاریجانی برای ریاست مجلس بهتر نیست، در مورد نواب و اعضا نیز نظر ما حفظ همه است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: فراکسیون امید و ولایی نیز باید تجربه چند دهه مجلس را دنبال کنند، همیشه در سال نخست استخوان بندی مجلس کامل می‌شود و در سال‌های بعد تغییرات جزئی را شاهد هستیم لذا مصرف سوخت در این موضوع تنها برای کشور هزینه خواهد داشت.

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.