شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

فراکسیون ولایت رها شده است و کسی آن را اداره نمی کند

چهارشنبه,۱۰ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی
غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی  در خصوص این موضوع اظهار داشت: امروز صبح جلسه فراکسیون مستقلان تشکیل شد و در این جلسه به اتفاق آرا تصمیم بر این شد که نام فراکسیون مستقلان از فراکسیون مستقلان به مستقلانی ولایی تغییر یابد.این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا این فراکسیون زیر مجموعه فراکسیون ولایت خواهد بود گفت: متاسفانه بحث هایی می شود و برخی ها ادعا کرده اند که هر کس در فراکسیون ولایت نباشد ولایت مدار نیست اما باید بگویم که همه نمایندگان مجلس ولایت مدار هستند و هر کس در هر فراکسیونی تابع اوامر رهبری است.وی در ادامه افزود: فراکسیون مستقلان مجلس با قدرت در حال پیش روی است و از امروز کار ثبت نام از اعضا را شروع کرده است، برخی از اعضای فراکسیون ولایت که به فراکسیون مستقلان رجوع کرده اند اعلام کرده اند که فراکسیون ولایت رها شده است و کسی آن را تقریبا اداره نمی کند به همین منظور وارد فراکسیون مستقلان شده اند.

وی گفت: فراکسیون مستقلان ولایت، در هفته دو جلسه دارد و جلسات ما نیز به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که احتمال دارد اعضای پایداری در آینده بخواهند عضو فراکسیون مستقلان شود، برخور فراکسیون با این افراد به چه صورت خواهد بود گفت: هر کس که بخواهد می تواند وارد این فراکسیون شود، اما افراد وارد شده باید شرایط سخت این فراکسیون را قبول کنند.

این نماینده در ادامه گفت: ما نمی توانیم جلو ثبت نام کسی را بگیریم اما چهارچوب رفتاری نمایندگان دراین فراکسیون مشخص است و اگر کسی بخواهد خارج از این چهار چوب ها عمل کند توسط شورای انضباطی فراکسیون اخراج خواهند شد.

جعفرزاده گفت: گمان نمی کنم اعضای پایداری بخواهند عضو این فراکسیون شوند، اما تغییر جدید که در این فراکسیون رخ داده، و آن اینکه اجبار حضور نیافتن نمایندگان در فراکسیون های دیگر را برداشته ایم

وی گفت: گاهی ممکن است وزیری به یک فراکسیون دعوت شود این امکان وجود دارد که نماینده ای بخواهد از وی سوالاتی بپرسد، بنابراین مجبور است در جلسه فراکسیون دیگر شرکت داشته باشد، به همین دلیل ممنوعیت حضور در فراکسیون های دیگر برداشته شد.

این نماینده در ادامه گفت: اما همچنان نماینده ها حق عضویت در فراکسیون های دیگر را ندارند و همچنین نمی توانند در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری در فراکسیون های دیگر شرکت کنند.

جعفر زاده در پاسخ به این سوال که برخی از نمایندهای فراکسیون ولایت اعتقاد دارند که فراکسیون مستقلان زیر مجموعه آنها است گفت: این حرف درستی نیست اما از امروز فراکسیون ولایت به زیر مجموعه فراکسیون مستقلان ولایت تبدیل شده است و آنها باید زیر مجموعه فراکسیون ما کار کنند.

وی در توضیح مطلب خود گفت: آنها اساس نامه ندارند و تشکیلات منسجمی نیز تا به امروز تشکیل نداده اند و بعد از اینکه در فراکسیون ما ثبت نام کردند به زیر مجموعه فراکسیون مستقلان تبیل خواهند شد.

وی در ادامه گفت: شرایط بسیار سختی برای عضو گیری در فراکسیون مستقلان در نظر گرفته شده است، بعد از تکمیل فرایند ثبت نام لیست اعضای فراکسیون مستقلان منتشر خواهد شد و کسی که عضو این فراکسیون است دیگر نمی تواند در فراکسیون های امید و ولایت عضو شود.

این نماینده در پاسخ به این سوال که تا کنون چند نفر در این فراکسیون ثبت نام کرده اند گفت: برای روز اول تعداد بسیار کم بود و تا کنون حدود ۲۶ نفر ثبت نام کرده اند.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.