شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

فضای مناسب ورزشی برای معلولان وجود ندارد

پنج شنبه,۱۶ام فروردین ۱۳۹۷ - فرهنگی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره  وضعیت ورزش معلولان در کشور، گفت: محیط ورزش معلولان مناسب نیست و متاسفانه ورزشکاران معلول برای ورود به ورزشگاه‌ها به عنوان تماشاچی یا ورزشکار با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:حداقل ۵۰۰ هزار نفر معلول ورزشکار  از جنگ و دفاع مقدس را به یادگار داریم اما متاسفانه امکانات تفریحی و ورزشی مراکز مختلف در کشور در شأن معلولان نیست بنابراین جا دارد که نگاه به ورزش معلولان تغییرکند.

وی ادامه داد: متاسفانه جایگاه در نظر گرفته شده در وررزشگاه‌ها و محل ورود معلولان تماشاچی مناسب نیست؛ وزیر ورزش برای بهبود وضعیت معلولان باید ورود قاطع کند تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز ورزش معلولان به گونه‌ای که در شأن این افراد باشد، تأمین شود زیرا اگر نگاهی به کارنامه ورزش حرفه‌ای معلولان بیندازیم، مملو از مدال‌های رنگارنگ جهانی و المپیکی است که با تلاش طاقت‌فرسای این عزیزان بدست می‌آید.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان  اینکه  تقریبا هیچ  استخر استانداردی برای معلولان در کشور وجود ندارد، یادآورشد: وزارت ورزش باید سهم ورزش معلولان را پرداخت کند و فضای متناسب برای بهره‌برداری آنها به وجود آورد./

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.