شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

در بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از پروژه‌های راه استان اردبیل

فضای کسب و کار در استان اردبیل بهبود یافته است

جمعه,۲۹ام مرداد ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده پیش از ظهر امروز در سفر اعضای کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به اردبیل و در دیدار با تولیدکنندگان و صنعت‌گران در این شهر اظهار کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس به صورت فصلی و مرتب شرایط بهبود فضای کسب و کار را ارزیابی و رصد می‌کند به طوری که در سال‌های گذشته استان اردبیل در این شاخص‌ها جز استان‌های پایین کشور بود اما در دو سال اخیر این روند بهبود یافته به طوری که هم اکنون استان اردبیل جزء استان‌های شاخص در بهبود فضای کسب و کار است.

وی تصریح کرد:‌ این نشان می‌دهد که استاندار اردبیل و سایر مسؤولان به معنای واقعی تلاش می‌کنند تا فضای کسب و کار در این استان رونق یافته و جذب سرمایه‌گذاری‌ها انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه 22 شاخص در این زمینه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا شرایط مناسب کسب و کار در استان‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد، گفت: قطعاً با التماس و خواهش نمی‌توان سرمایه‌گذار را جذب و جلب کرد بلکه ضرورت دارد سرمایه‌گذاران با نگاه واقع‌بینانه و درک شرایط موجود نسبت به حضور مناسب و مؤثر در استان‌ها راغب و علاقمند شوند.

جعفرزاده افزود: در آستانه مطرح شدن لایحه منطقه آزاد تجاری در مجلس انتظار می‌‌رود استانداران هفت استان متقاضی مناطق آزاد نشست‌هایی را در مجلس به ویژه در مرکز پژوهش‌ها انجام دهند چرا که تمام توجه و نگاه نمایندگان در هنگام رأی دادن به نظر مرکز پژوهش‌های مجلس است که نظر مساعد این مرکز می‌تواند زمینه تصویب منطقه آزاد اردبیل را فراهم کند.

این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: باید رایزنی‌ها و پیگیری‌ها تا زمان رأی‌گیری بر جلب نظر نمایندگان و درک شرایط و موقعیت حاضر در توسعه مناطق آزاد در منطقه مرزی همچون استان اردبیل باشد که به یقین می‌توان در این باب حرکت‌ها و اقدامات مؤثرتری را نیز انجام داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در مناطق مرزی کشور می‌تواند یک مزیت خوب برای توسعه صادرات باشد که این خود از مؤلفه‌های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری نیز همواره بر آن تاکید کردند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.