شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در جلسه شورای آموزش و پرورش سنگر:

فعالیت شوراها باید به نحوی باشد که پرورشی بر آموزش ارجعیت داشته باشد

پنج شنبه,۱۰ام اسفند ۱۳۹۶ - فرهنگی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه سنگر (۷ اسفند) با حضور مهندس جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با قدردانی از فعالیت های شوراهای آموزش و پرورش، تاکید کرد: فعالیت شوراها باید به نحوی باشد که پرورشی در آموزش ارجعیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر دانش آموزی تفکر و اندیشه اش دچار مشکل شود دیگر کاری نمی شود کرد، تصریح کرد: ما در قبال این دانش آموزان مسئول هستیم و اگر دانش آموزی منحرف شود نشان می دهد که پول و سرمایه نظام جمهوری اسلامی را درست استفاده نکرده ایم.

جعفرزاده با بیان اینکه ممکن است کسی شیمی یا فیزیک نداند ولی با برگزاری چند کلاس آموزشی حتی ممکن است در آینده استاد آن رشته شود اما اگر تفکراتش درست نباشد هر چقدر هزینه بشود نجات نمی‌یابد، گفت: اگر دانش آموزی در آینده دانشمند شود اما ایمان و عقیده درست نداشته باشد، تلاش امروز ما بی فایده است.

وی خاطرنشان کرد: جوان تحصیلکرده ما باید دل در گرو این نظام و انقلاب داشته باشد.

جعفرزاده تصریح کرد: یکی از معیار‌های اصلی تربیت نیروی انسانی در طراز انقلاب، وابستگی به نظام و انقلاب و ارزش های آن است چون همان جوان قرار است فردا به عنوان یک مسئول به کشور خدمت کند.

وی در ادامه به حذف ۲۳نوع مدرسه خاص اشاره و اذعان کرد: این یک ابتکار و ایده بسیار خوبی است چرا که گروه گروه کردن دانش آموزان صحیح نیست و در هر مجموعه‌ای دانش آموزان نخبه می‌توانند با ایجاد حس رقابت برای سایر دانش آموزان، باعث پیشرفت هم شوند.

مدیریت ما باید مدیریت بر قلوب باشد
مهدی حاجتی، مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه در هفته تربیت هستیم، اظهار کرد: بخش سنگر، کانون پرورش استعدادهای پرورشی است.

وی با اشاره به اینکه بخش سنگر همیشه در پرورش قاریان برجسته‌ و موذنان پیشتاز بوده و حتی یکی از نوجوانان این بخش در حضور مقام معظم رهبری نیز قرائت داشتند، گفت: مقام معظم رهبری چند سالی است که بصورت ویژه بر علکرد آموزش و پرورش تاکید دارند.

حاجتی اذعان کرد: خوشبختانه نگاه فرهنگی نیز در مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه نیاز بیشتر ما در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است که دولت اینکار را با قدرت انجام میدهد، تصریح کرد: کاری که ما مدیران باید انجام دهیم درگیر کردن مردم، مسئولین فرهنگی_سیاسی، ائمه جماعت، روحانیت و نمایندگان مجلس و نخبگان با مشکلات آموزش و پرورش است.

حاجتی اضافه کرد: همچنین ما باید از ظرفیت خانواده‌ها و همراهی آنان در زمینه رشد استعدادهای دانش آموزان استفاده کنیم.

وی آموزش و پرورش را دستگاه مهمی دانست که سرمایه مردم را در اختیار دارد، گفت: احترام به قوانین، تکریم پدر و مادر، سبک زندگی اسلامی ایرانی و… از جمله مسایلی هستند که کمک رسانه ها، ائمه جماعات، مدیران و … را می طلبد.

وی در ادامه یکی از شاخصه‌های دانش آموزان در سند تحول را مسئولیت پذیری دانست و بیان کرد: دانش آموزان ایرانی باید دل در گرو این نظام و انقلاب داشته باشند تا در مقابل تهدیدات مصون بمانند.

حاجتی با تاکید بر اینکه مدیریت ما باید مدیریت بر قلوب باشد، گفت: اینگونه همه را در کنار خود داریم.

حاجتی در ادامه با بیان اینکه بخش سنگر ۸ هزارو۳۵۰ نفر دانش آموز و ۸۸۰ پرسنل دارد، به سهم سرانه ۱۰میلیونی برای تجهیز امکانات ورزشی به مدارس سنگر اشاره کرد و خاطر نشان کرد: این سرانه نیمی توسط آموزش پرورش و نیم دیگر از سوی مهندس جعفرزاده تامین شده است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.