شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

قابل قبول نیست که جان ۲۰ سرباز به هر دلیلی با خطر روبه رو شود

جمعه,۴ام تیر ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت

غلامعلی جعفرزاده  ایمن آبادی ، با ابراز تاسف از حادثه مرگبار نی ریز و قربانی و مصدوم شدن تعدای از سربازان، گفت: متاسفانه حادثه سقوط اتوبوس سربازان باعث تاثر همگان شد، در این زمینه باید جوانب و دلایل این حادثه سریع‌تر بررسی کارشناسی شود زیرا این موضوع قابل قبول نیست که اتوبوسی جان 20 جوان را به هر دلیلی با خطر روبه رو کند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه این حادثه درزمان خواب سربازان دراتوبوس اتفاق افتاده است، افزود: رسیدگی به جوانب و چگونگی این اتفاق ضروری است.

وی ادامه داد: طبق گزارش های واصله علت حادثه سهل انگاری راننده و خواب آلودگی مطرح شده است، اما نمی توان با چنین دلایلی از کنار این موضوع به راحتی گذشت؛ البته از نیروی انتظامی و مجموعه راهداری انتظار می رود که ضریب تصادفات به حداقل ممکن کاهش پیداکند.

مجلس پیگیر خدمت هدفمند سربازی

جعفرزاده درباره ایرادات وارده به نحوه خدمت سربازی در شرایط فعلی، تاکید کرد: نمی توان جوان و نیروی انسانی را دو سال درمکانی تحت عنوان خدمت سربازی نگه داشت و درنهایت روزی 2 ساعت هم درپادگان بدوند بعد گفته شود که ما سرباز آماده داریم، چنین روشی دردنیا منسوخ شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به عقیده بسیاری از جوانان کشور در دو سال سربازی عمر یک جوان به بطالت می‌گذرد، بنابراین این تفکر به آن دلیل است که نظام و مسئولان برای خدمت سربازی جوانان برنامه نداشته و فقط از سربازان برای نگهبانی استفاده می کنند یا اینکه سربازی با تحصیلات لیسانس باید به اقداماتی مانند نظافت بپردازد.

نماینده مردم رشت درمجلس با تاکید بر اینکه درسال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید درجهت افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در تمامی حوزه ها گام برداشت، بر استفاده از سربازان درجهت توسعه و عمران کشور تاکید و تصریح کرد: مجلس به طورحتم برای سربازی و خدمت هدفمند زیر پرچم جمهوری اسلامی برنامه ریزی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بامداد روز چهارشنبه 2 تیر یک دستگاه اتوبوس در گردنه «لای رز» نی ریز به دره سقوط کرد که بر اثر این حادثه 19 سرنشین کشته و 29 نفر مجروح شدند.

سرهنگ عزیز برزگر فرمانده نیروی انتظامی نی ریز گفته که انحراف از جاده و ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس علت این حادثه خونین است./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.