شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

لایحه برنامه ششم را مجلس آینده تصویب خواهد کرد

پنج شنبه,۱۵ام بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تمدید برنامه ششم خبر داد.

جعفرزاده گفت:برای بررسی بودجه سال 95 ما نیاز به اسناد بالادستی داریم و اسناد بالا دستی برای بررسی بودجه 95 برنامه ششم است. با توجه به اینکه بررسی برنامه ششم بسیار وقت گیر بوده و چند ماه وقت می برد پیشنهاد ما به دولت این بود که الزامات بودجه ای برنامه ششم را تفکیک کرده و به مجلس ارائه دهد. در حالی که دولت این کار را نکرد و کل لایحه برنامه ششم را به مجلس تقدیم کرد.

وی افزود: خود من با مقامات دولت صحبت کردم و از آنها خواستم که الزامات بودجه ای برنامه را فقط ارائه کنند.زیرا همه احکام برنامه برای بودجه 95 لازم نیست. به هر دلیل این اتفاق نیفتاد. اکنون قرار بر این شده که برنامه پنجم بدون زمان تمدید شود. یعنی هر زمانی که در سال آینده لایحه برنامه ششم تصویب شد برنامه پنجم کنار گذاشته شود. بنابراین برنامه پنجم تا زمان تصویب برنامه ششم به قوت خود باقی است،

جعفرزاده گفت: البته این تصمیم همه یک مقدار اشکال دارد زیرا یک سری از شاخص‌ها 5 ساله تنظیم شده و تنظیم یک ساله آنها فاقد مبناست. ولی به هر حال فعلا برنامه پنجم تمدید می شود اما به محض تصویب برنامه ششم، دیگر برنامه پنجم اجرا نخواهد شد.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ششم تا پایان عمر مجلس نهم در خرداد سال آینده تصویب خواهد شد؟ گفت: با توجه به زمان بردن بررسی بودجه من چنین موضوعی را بعید می دانم و به اعتقاد من بررسی برنامه ششم به مجلس آینده موکول خواهد شد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.