شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

لیگ فوتبال سیرالئون از سال ۲۰۱۳ به دلیل ویروس مهلک ابولا تعطیل است

پنج شنبه,۱۶ام فروردین ۱۳۹۷ - ورزشی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با بیان اینکه لازمه حضور مقتدرانه در جام جهانی تدارکات حرفه‌ای و بین المللی است، تصریح کرد: زمانی که سایت فیفا تیم سیرالئون را به رسمیت نشناخته است، این سوال مطرح می‌شود که چرا این تیم به عنوان بازی تدارکاتی تیم ملی انتخاب شده است.

سیرالئون با ۴ بازیکن اصلی وارد ایران شد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سایتی آفریقایی مدعی شده است که تیم سیرالئون تنها با ۴ بازیکن اصلی وارد ایران شده و این در حالی است که مابقی بازیکنان، محلی هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از تیم‌های باشگاهی ما از نظر کیفیت برتر از تیم ملی فوتبال سیرالئون هستند بنابراین بازی با بازیکنان محلی مطمئنا هیچ دستاورد فنی مناسبی برای ما به همراه ندارد.

کلک سیرالئون به ایران

نماینده  مردم رشت در مجلس افزود: به نظرمی‌رسد تیم ملی فوتبال سیرالئون به ما کلک زده است و تیم اصلی‌اش را برای بازی تدارکاتی با تیم ملی جمهوری اسلامی ایران اعزام نکرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: حداقل فدراسیون فوتبال ایران باید وضعیت تیم فوتبال سیرالئون را در سایت فیفا سرچ می‌کرد و سپس آن را برای بازی تدارکاتی انتخاب می‌کرد؛ فدراسیون فوتبال با آبروی و حیثیت تیم ملی بازی نکند.

لیگ فوتبال سیرالئون از سال۲۰۱۳تعطیل است

وی با بیان اینکه لیگ فوتبال سیرالئون از سال ۲۰۱۳ تعطیل است، تصریح کرد: فوتبالیست‌های سیرالئون در لیگ دوم و سوم خارج از کشور بازی می‌کنند و این در حالی است که  تعطیلی لیگ این کشور به دلیل ویروس مهلک ابولا بوده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: تعلیق فوتبال سیرالئون از برکناری رییس فدراسیون فوتبال این کشور نشأت می‌گیرد زیرا دولت نمی‌تواند در امور فدراسیون فوتبال دخالت کند.

وی افزود: اسپانسر تیم سیرالئون اعلام کرده است که هزینه بازی‌های خارجی تیم سیرالئون را برای برگزاری مسابقات تدارکاتی با تمام تیم‌های ورزشی به غیر از ایران پرداخت می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: رییس برکنارشده فدراسیون فوتبال سیرالئون طی نامه‌ای به فیفا اعلام کرده از برگزاری بازی با  ایران اطلاعی ندارد و از همین رو خبرهای دیگر نیز به گوش می‌رسد که گویا فدراسیون فوتبال ۵۰۰ میلیون تومان برای برگزاری این مسابقه هزینه کرده است.

مجلس برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال برای تیم ملی را بررسی می‌کند

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه فدراسیون فوتبال فاقد یک نظام اطلاعاتی درست است، یادآورشد: فراکسیون ورزش مجلس وضعیت برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال برای بازی‌های تدارکاتی جام جهانی را پس از تعطیلات نوروزی بررسی می‌کند./

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.