شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مانع تراشی بیمه ها در پوشش هزینه های درمانی

دوشنبه,۱۶ام شهریور ۱۳۹۴ - اجتماعی

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: پرداخت تنها بخشی از هزینه‌های بیماری از سوی بیمه مانع انجام تعهدات درمانی دولت است.

غلامعلی جعفرزاده با اشاره به عملکرد ناکارآمد بیمه‌ها در پوشش هزینه‌های درمانی اظهار داشت: بیمار باید برای تأمین هزینه‌های درمانی اغلب بیماری‌ها بویژه سوختگی از پاسمان پیشرفته تا جراحی زیبایی و پلاستیک مخارج سرسام آوری متحمل شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد در تامین هزینه‌ درمان خود ناتوان هستند تاکید کرد: دولت باید به سمت خرید خدمت برای مردم پیش برود و در ابتدا تمام افراد را در حوزه‌های مختلف زیر پوشش حمایت بیمه قرار دهد که متاسفانه هنوز کار خوبی در حوزه سلامت و بیمه مردم انجام نشده است.

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برخی از بیماران بعد از درمان اولیه و ترخیص هزینه‌ درمانیشان افزایش می‌یابد تاکید کرد: پرداخت ناتمام هزینه های درمانی از سوی بیمه ها شیوه‌ درستی نیست و این روش می تواند سیاست های افزایش خدمات حوزه سلامت را کم رنگ کند.

جعفرزاده تاکید کرد:‌ در تمام دنیا بیمه‌ها به شکل یک بیمه واحد افراد را تحت پوشش قرار می دهند در حالی که اینجا اینچنین اتفاقی دست نیافتنی شده است؛ بیمه‌ها باید با نظارت دولت از روش منفرد و بنگاه‌داری فاصله بگیرند و با تجمیع به شکل یک بیمه واحد مردم را زیر چتر حمایت خود قرار دهند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.