شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

متاسفانه ملت ایران باید جواب ندانم کارهای دولت احمدی نژاد را بدهند

دوشنبه,۶ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برداشت دو میلیارد دلار از اموال ایران توسط آمریکایی ها نقض برجام است، گفت: دولت احمدی نژاد بهانه های زیادی به غربی ها داده است که امروز ملت ایران باید پاسخ این ندانم کاری ها را بدهد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، درباره برداشت غیرقانونی دو میلیارد دلار از اموال ایران از سوی آمریکا به بهانه حمایت از تروریسم، اظهار داشت: بر اساس گفته های رییس بانک مرکزی، برداشت 2 میلیارددلاری آمریکا از اموال ایران به دلیل خطاها، اشتباهات و قانون شکنی های دولت احمدی نژاد بوده است.
وی با بیان اینکه این موضوع نیز مانند بسیاری از قانون شکنی های صورت گرفته توسط دولت نهم و دهم صورت گرفت، تصریح کرد: دولت احمدی نژاد بدون اطلاع رسانی و با دور زدن قانون دو میلیارد دلار اوراق قرضه در آمریکا خرید که امروز ملت ایران باید جواب ندانم کارهای وی و دولتمردان قبلی را بدهند.
نماینده مردم رشت در مجلس در عین حال از دولت آمریکا نیز به دلیل دست اندازی به اموال مردم ایران انتقاد کرد و خطاب به آمریکایی ها افزود: چنین روابط پسابرجامی نمی تواند ادامه پیدا کند.
وی با اشاره به ظلم ها و رفتارهای آمریکایی ها پیش و پس از انقلاب به ملت ایران خاطر نشان کرد: انتظار می رفت آمریکایی ها بعد از برجام رفتار گذشته خود را اصلاح کنند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نبش قبر توسط دولت آمریکا قابل قبول نیست و برای ملت ایران پذیرفتی نیست که آمریکایی ها خرید اوراق مشارکت در دوران احمدی نژاد را به پیش بکشند و بیش از گذشته به مردم ایران ظلم کنند.
وی با اشاره به ظلم های آمریکایی ها در طول سالیان گذشته به ملت ایران گفت: اگر قرار بر تاوان گرفتن باشد، آمریکایی ها عملکردهای نادرست بسیاری زیادی در مقابل رفتار با ایرانیان داشتند که امروز می توانیم جبران آن را از طریق مجامع بین المللی از دولت آمریکا انتظار داشته باشیم.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس برداشت 2 میلیارد دلار از اموال ایران را به بهانه های تروریستی خلاف برجام دانست و گفت: برداشت این پول از ملت ایران، نقض برجام است، یعنی کارهایی که ضد ملت، دولت و حاکمیت ایران صورت گیرد نقض برجام محسوب می شود.
وی ادامه داد: هر اقدامی که با روح تفاهم موجود در برجام متضاد باشد، نقض برجام محسوب می شود.
جعفرزاده تاکید کرد: متاسفانه دولت احمدی نژاد بهانه های زیاد به دست غربی ها داده که امروز ملت ایران مجبوراست پاسخ این ندانم کاری ها را بدهد.
به گزارش ایرنا، رییس بانک مرکزی روز گذشته درباره توقیف بیش از دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در آمریکا گفت که برغم اخطارها و تذکراتی که به دولت گذشته داده شد، درباره خرید اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری‌های دلاری، سهل‌انگاری‌ صورت گرفت و دقت کافی و احتیاط های لازم در این زمینه نشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.