شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

متولیان امر اجازه ندهند حاشیه ها برمسایل اصلی کشور غلبه پیداکند

شنبه,۲۴ام مهر ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی پرداختن بیش از اندازه به حواشی را موجب وارد شدن خسارت‌های سنگین به کشور عنوان کرد و گفت که مسئولین کشور باید جلوی غلبه حواشی بر مسائل اصلی را بگیرند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما حاشیه‌ها بر متن غلبه می‌کند و برخی کسانی که متولی امر هستند و بزرگ سیاسی یا مذهبی تلقی می‌شوند نیز به این حواشی دامن می‌زنند در حالیکه معمولا حواشی مورد پذیرش عوام است و روزمرگی را پر می‌کند اما بخش اعظمی از مسئولین و دست‌اندرکاران درگیر این حواشی می‌شوند.

وی افزود: توجه بیش از اندازه به حواشی موجب می‌شود اصل کار فراموش شود در حالیکه ما باید برای ثانیه و ثانیه زمان در کشور ارزش قائل باشیم همان‌طور که برای وجب به وجب خاک ارزش قائلیم و برای آن خون‌ها داده‌ایم لذا باید مراقب باشیم که زمان کشور برای دشمن خرج نشود.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: اینکه وقت مسئولین با حواشی که در یک محیط دیگر می‌تواند به شکل کم هزینه‌تر مدیریت شود گرفته شود اصلا خوب نیست و من معتقدم نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه خسارت‌های سنگینی به کشور وارد خواهد کرد.

جعفرزاده با اشاره به حواشی ایجاد شده در مورد مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در روز تاسوعا، یادآور شد: در این زمینه همه دغدغه داشتند که هم حرمت عزاداری‌های تاسوعا و عاشورا رعایت شود و هم احساس جوانان و لزوم برد از کره جنوبی درک شود. من فکر می‌کنم به جای این همه بیانیه، اطلاعیه و سخنرانی می‌شد موضوع را به شکل دیگری و در جای دیگری مدیریت کرد که این کار با کمترین هزینه انجام شود.

وی همچنین گفت:‌البته مصادیق زیادی از پرداختن بیش از اندازه به حواشی وجود دارد و این متولیان امر هستند که باید فضا را به گونه‌ای مدیریت کنند که حواشی بر متن غلبه پیدا نکند چرا که در غیر این صورت کشور متحمل هزینه خواهد شد و ما از برنامه‌ریزی‌های کلان عقب می‌افتیم و موضوع اصلی را گم می‌کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در برخی موارد موضوعاتی با درجه اهمیت بسیار پایین به جای اولویت اصلی کشور مورد توجه قرار می‌گیرند، تصریح کرد: صداوسیما به عنوان نهادی که افکار عمومی کشور را هدایت می‌کند باید کارشناسانی را دور هم جمع کند و اتاق فکری را ایجاد کند اما متاسفانه برنامه‌ای در این زمینه وجود ندارد و همین باعث می‌شود که کشور اسیر روزمرگی شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.