شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مجلس باید مشکل كمبود بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومي را مرتفع کند

جمعه,۲۱ام اسفند ۱۳۹۴ - سیاسی

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر اینکه مجلس باید مشکل مالی و كمبود بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومي كشور را مرتفع و منابع مورد نیاز آنان را تامین کند،گفت: کمک به ارتقا کتابخانه ها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

مهندس غلامعلی جعفرزاده، رييس مجمع نمايندگان گيلان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس در حاشیه مراسم افتتاح کتابخانه عمومی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) روستای اسلام آباد بخش سنگر، با بیان اینکه بر خلاف خیلی از تقاضاهایی که مردم دنیا در کشورهای غربی از دولت‌های خود دارند، در ایران اسلامی تقاضاهای ما این است که فضاهایی برای کتاب و کتابخوانی فراهم شود، تا هم در سرانه فضای مطالعه و سرانه مطالعه، رشد داشته باشيم گفت: این تقاضای بسیار خوب و مثبت از طرف جوانان و نوجوانان به لطف خدا و به برکت خون شهدا از سوی نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور در حال اجراست.

رييس مجمع نمايندگان گيلان اظهار كرد: موج مثبت و رو به رشدی كه در دوره مديريت جديد نهاد كتابخانه‌های عمومي كشور شاهد هستيم همه نشان دهنده تلاش‌های شبانه روزی دبيركل محترم و معاونين و مديران آنجاست .

وی تصریح کرد: بنظرم جناب آقای مختارپور يكی از بهترين و كارآمدترين‌ترين مديران حوزه فرهنگي كشور و موفق ترين دبيركل ادوار نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور می باشند و تغييرات ايجاد شده در دوره ايشان چه در افزايش سرانه‌های مختلف مطالعاتی و همچنين ارتقای سطح رفاهی و رضايت مندی كتابدران مويد اين موضوع می باشد.

جعفرزاده با اشاره به ارتقای سطح دانش و بینش جوانان و نوجوانان و کارهای فکری در مجموعه‌های فرهنگی همچون کتابخانه، تصریح کرد: در این راستا آنچه که امروز در این مراسم گزارش شد، افتتاح یکصدمین کتابخانه عمومی استان گیلان است که به بهره برداری رسید تا در دسترس مردم و فرهنگ دوستان استان قرار بگیرد.

وی با ابراز امیدواری از ادامه روند رو به رشد این گونه فعالیت‌ها در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی، اذعان کرد: این دست کارها اتفاق بسیار مبارک و با برکتی است که موجبات خوشحالی را فراهم کرده و دل خاندان معظم شهدا و ایثارگران را شاد می کند.

جعفرزاده در ادامه با تاکید بر اینکه طبیعی است که مجلس شورای اسلامی هم باید اهتمام و جدیدت بیشتری هم در نظام قانون بودجه و هم در برنامه‌های سنواتی پنج ساله که اکنون برنامه ششم را در دستور کار دارد، داشته باشد، گفت: مجلس باید مشکل كمبود بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومي را مرتفع و منابع مورد نیاز آنان را تامین کند.

وی با تاکید بر اینکه هر چه در این بخش کار کنیم هزینه نیست بلکه به نوعی سرمایه گذاری است، افزود: طبیعی است که اگر ما این نوجوانان و جوانان را رها کنیم با توجه به فضای ماهواره و جنگ نرمی که وجود دارد دشمن مغز این فرزندان را در اختیار خود بگیرند.

جعفرزاده اضافه کرد: امروز همه ما شاهد اين هستيم چهره‌های مردم این روستا بخاطر افتتاح این کتابخانه شاد و خوشحال است و باید همه با کمک یکدیگر نیازهای فرهنگی روستاییان و مردم را تامین کنیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.