شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مجلس باید مشکل کمبود بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی را مرتفع کند

جمعه,۲۱م اسفند ۱۳۹۴ - سیاسی
jafarzadee (6)

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی باتاکید بر اینکه مجلس باید مشکل مالی و کمبود بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را مرتفع و منابع مورد نیاز آنان را تامین کند،گفت: کمک به ارتقا کتابخانه ها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

مهندس غلامعلی جعفرزاده، رییس مجمع نمایندگان گیلان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس در حاشیه مراسم افتتاح کتابخانه عمومی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) روستای اسلام آباد بخش سنگر، با بیان اینکه بر خلاف خیلی از تقاضاهایی که مردم دنیا در کشورهای غربی از دولت‌های خود دارند، در ایران اسلامی تقاضاهای ما این است که فضاهایی برای کتاب و کتابخوانی فراهم شود، تا هم در سرانه فضای مطالعه و سرانه مطالعه، رشد داشته باشیم گفت: این تقاضای بسیار خوب و مثبت از طرف جوانان و نوجوانان به لطف خدا و به برکت خون شهدا از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال اجراست.

رییس مجمع نمایندگان گیلان اظهار کرد: موج مثبت و رو به رشدی که در دوره مدیریت جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شاهد هستیم همه نشان دهنده تلاش‌های شبانه روزی دبیرکل محترم و معاونین و مدیران آنجاست .

وی تصریح کرد: بنظرم جناب آقای مختارپور یکی از بهترین و کارآمدترین‌ترین مدیران حوزه فرهنگی کشور و موفق ترین دبیرکل ادوار نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشند و تغییرات ایجاد شده در دوره ایشان چه در افزایش سرانه‌های مختلف مطالعاتی و همچنین ارتقای سطح رفاهی و رضایت مندی کتابدران موید این موضوع می باشد.

جعفرزاده با اشاره به ارتقای سطح دانش و بینش جوانان و نوجوانان و کارهای فکری در مجموعه‌های فرهنگی همچون کتابخانه، تصریح کرد: در این راستا آنچه که امروز در این مراسم گزارش شد، افتتاح یکصدمین کتابخانه عمومی استان گیلان است که به بهره برداری رسید تا در دسترس مردم و فرهنگ دوستان استان قرار بگیرد.

وی با ابراز امیدواری از ادامه روند رو به رشد این گونه فعالیت‌ها در مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی، اذعان کرد: این دست کارها اتفاق بسیار مبارک و با برکتی است که موجبات خوشحالی را فراهم کرده و دل خاندان معظم شهدا و ایثارگران را شاد می کند.

جعفرزاده در ادامه با تاکید بر اینکه طبیعی است که مجلس شورای اسلامی هم باید اهتمام و جدیدت بیشتری هم در نظام قانون بودجه و هم در برنامه‌های سنواتی پنج ساله که اکنون برنامه ششم را در دستور کار دارد، داشته باشد، گفت: مجلس باید مشکل کمبود بودجه نهاد کتابخانه‌های عمومی را مرتفع و منابع مورد نیاز آنان را تامین کند.

وی با تاکید بر اینکه هر چه در این بخش کار کنیم هزینه نیست بلکه به نوعی سرمایه گذاری است، افزود: طبیعی است که اگر ما این نوجوانان و جوانان را رها کنیم با توجه به فضای ماهواره و جنگ نرمی که وجود دارد دشمن مغز این فرزندان را در اختیار خود بگیرند.

جعفرزاده اضافه کرد: امروز همه ما شاهد این هستیم چهره‌های مردم این روستا بخاطر افتتاح این کتابخانه شاد و خوشحال است و باید همه با کمک یکدیگر نیازهای فرهنگی روستاییان و مردم را تامین کنیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.