شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

مجلس در سال95مصوبه‌ای خلاف اقتصادمقاومتی نداشته است

جمعه,۲۰ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای با اشاره به عملکرد یکسال اخیر دولت و مجلس در راستای تحقق اقتصادمقاومتی گفت: بنده معتقدم باید حدود انتظارات خود را با واقعیت منطبق کنیم. کشور ما صدها سال مسیری رفته است که صرفا مصرف‌کننده و وابسته بوده است و زیرساخت‌های آموزشی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن آماده نیست و حالا ما قصد داریم آن را به سمتی هدایت کنیم که مسیر صحیح است و اتفاقا این اتفاق باید رخ دهد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: اما باید توجه داشت که در یک یا دو سال نمی‌توانیم چنین امری را محقق کنیم؛ بنابراین باید در درجه اول به این نکته توجه داشته باشیم که ما کجا بوده‌ایم و قرار است به کجا برسیم تا بتوانیم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به خوبی حرکت کنیم.
وی افزود: توجه به این مسئله نشان می‌دهد که ما چقدر توانسته‌ایم درست عمل کنیم. بنده معتقدم با در نظر گرفتن این فاکتور، در مجموع، عملکرد مثبتی در زمینه مقاومتی را شاهد بوده‌ایم. مهم‌ترین پیروزی و موفقیت در زمینه اقتصاد مقاومتی این است که موافق و مخالف و منتقد و غیر منتقد دولت و حاکمیت، در این مورد، بحث و اختلافی ندارند بلکه به اجماع‌نظر رسیده‌اند.

نماینده رشت در خانه ملت عنوان کرد: همه پذیرفته‌اند که اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و به نظرم این امر، بزرگ‌ترین پیروزی است و اتفاقا در این بخش، سریع‌تر از بسیاری از کشورهای دنیا حرکت کرده‌ایم. در بسیاری از کشورهای دنیا، سال‌ها طول کشید تا برای مردم، این مسئله را جا بیاندازند که باید کشورشان را اینگونه اداره کنند.
وی با اشاره به اهمیت اجماع مردم و مسئولان بر تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در کشور ما، در مدت دو سه سال، تقریبا همگی به این اجماع رسیده‌اند که باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند. البته این مسئله، خدای ناکرده به این معنا نیست که چون می‌خواهند برخلاف نظر مقام معظم رهبری حرفی نزنند، از لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی سخن می‌گویند و باید گفت که اصلا اینگونه نیست بلکه همگی به این اعتقاد رسیده‌اند که اقتصاد مقاومتی، تنها راه نجات کشور است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: حال که همگی به این نتیجه رسیده‌اند، بنده معتقدم بهترین اتفاقات در حال رخ دادن است، هرچند که ممکن است تحقق این مسئله زمان‌بر باشد اما در سالی که گذشت، با همه کم و کاستی‌ها و فراز و نشیب‌ها، حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی بسیار هم خوب بود.
وی درباره عملکرد مجلس در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ عنوان کرد: مجلس نهایت تلاش خود را انجام داد که مصوبه‌ای برخلاف اقتصاد مقاومتی در طرح‌ها نداشته باشد و در بررسی لوایح هم، سند بالادستی مجلس، اقتصاد مقاومتی بود. این‌ها اتفاقات خوبی است که قبلا چندان توجهی به آن نشده است.
جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به تلاش‌های دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ اظهار کرد: برنامه‌های دولت را هم که بررسی کردم، انصافا دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی، نقشه راه دارد اما برخی بی‌انصافی می‌کنند و می‌گویند که دولت در این زمینه، نقشه راهی ندارد بلکه باید گفت که اهتمام دولت، مجلس و قوه قضائیه بر تحقق اقتصاد مقاومتی است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: البته باید قبول کنیم که می‌توانیم شرایط بسیار بهتری از وضعیت کنونی داشته باشیم و هنوز با آن وضعیت فاصله داریم و انشاء‌الله بتوانیم به طور کامل شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد و پیشرفت کشور باشیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.