شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مخالف برگزاری آزمون مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت یکسان هستيم

سه شنبه,۱۷ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

ادغام آزمونهای دانشگاه دولتی و آزاد در چند روز گذشته حاشيه های زیادی را به دنبال داشته است. در این زمينه بسياری از فعالان حوزه آموزش عالی و نمایندگان مجلس این اقدام را زودهنگام میدانند و بر این باورند که این اقدام آسيبهایی را ایجاد کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمنآبادی درباره طرح سنجش و پذیرش گفت: «اجرای این طرح برای مقاطع تحصيلات تکميلی هنوز زود است.در کنکور کاردانی و کارشناسی به دليل اینکه جامعه به اشباع رسيده است و متقاضی زیادی وجود ندارد وجود این کار خللی وارد نمیکند.در مقاطع کارشناسی و کاردانی حتی در پذیرش بدون کنکور هم مشاهده میشود که بازهم ظرفيتها تکميل نمیشود.اما برای تحصيلات تکميلی هنوز باید فيلترهایی هرچند به صورت سختگيرانه وجود داشته باشد تا نخبگان گزینش شوند.»

جعفرزاده ادامه داد: «این سختگيری به چند دليل باید وجود داشته باشد. ابتدا اینکه هر کسی که امکانات در اختيار دارد، به ازای این امکانات نتواند وارد یک مجموعه علمی برای گذراندن تحصيلات تکميلی شود.»

نماینده رشت در مجلس گفت: «دليل دیگری که بسيار هم اهميت دارد این است که تفاوت دانشگاهها باید با کنکور مشخص شود. از لحاظ نوع آموزشی امکان ندارد آزمون دانشگاه دولتی با دانشگاه آزاد اسلامی با تفاوتهای مختلف این دو مجموعه با هم برگزار شود. این طرح منطقی و کارشناسی به نظر نمیرسد.» جعفرزاده تاکيد کرد: «نهتنها موافق یکی کردن آزمونهای تحصيلات تکميلی نيستيم بلکه مخالف اجرای این طرح هستيم.»

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.