شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مخالف برگزاری آزمون مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت یکسان هستیم

سه شنبه,۱۷م آذر ۱۳۹۴ - سیاسی
jafarzadeh

ادغام آزمونهای دانشگاه دولتی و آزاد در چند روز گذشته حاشیه های زیادی را به دنبال داشته است. در این زمینه بسیاری از فعالان حوزه آموزش عالی و نمایندگان مجلس این اقدام را زودهنگام میدانند و بر این باورند که این اقدام آسیبهایی را ایجاد کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمنآبادی درباره طرح سنجش و پذیرش گفت: «اجرای این طرح برای مقاطع تحصیلات تکمیلی هنوز زود است.در کنکور کاردانی و کارشناسی به دلیل اینکه جامعه به اشباع رسیده است و متقاضی زیادی وجود ندارد وجود این کار خللی وارد نمیکند.در مقاطع کارشناسی و کاردانی حتی در پذیرش بدون کنکور هم مشاهده میشود که بازهم ظرفیتها تکمیل نمیشود.اما برای تحصیلات تکمیلی هنوز باید فیلترهایی هرچند به صورت سختگیرانه وجود داشته باشد تا نخبگان گزینش شوند.»

جعفرزاده ادامه داد: «این سختگیری به چند دلیل باید وجود داشته باشد. ابتدا اینکه هر کسی که امکانات در اختیار دارد، به ازای این امکانات نتواند وارد یک مجموعه علمی برای گذراندن تحصیلات تکمیلی شود.»

نماینده رشت در مجلس گفت: «دلیل دیگری که بسیار هم اهمیت دارد این است که تفاوت دانشگاهها باید با کنکور مشخص شود. از لحاظ نوع آموزشی امکان ندارد آزمون دانشگاه دولتی با دانشگاه آزاد اسلامی با تفاوتهای مختلف این دو مجموعه با هم برگزار شود. این طرح منطقی و کارشناسی به نظر نمیرسد.» جعفرزاده تاکید کرد: «نهتنها موافق یکی کردن آزمونهای تحصیلات تکمیلی نیستیم بلکه مخالف اجرای این طرح هستیم.»

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.