شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن ابادی:

مردم به ما رای ندادند که طومار و پلاکارد به مجلس بیاوریم

یکشنبه,۱۰ام تیر ۱۳۹۷ - سیاسی
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی درباره اظهارات اخیر پمپئو راجع به ایران به رویداد۲۴ گفت: یاوه گویی‌های وزیر امورخارجه آمریکا طبق منشور سازمان ملل دقیقاً دخالت در امور یک کشور است و ایران باید به آن یک جواب حقوقی دهد چون وی رسماً، عملیات تروریستی بر علیه ایران را تشویق کرده است. این رفتار می‌تواند یک عمل تنش‌آور در منطقه باشد. تقاضای من از دولت فارغ از همه شعارهای حقوقی و پاسخ‌هایی که می‌دهند این است که اقدام حقوقی متناسب هم به این سخنان انجام دهد.

وی افزود: اینکه متحدان ایران در برابر فشارهای آمریکا چه خواهند کرد حتماً مهم است و حتماً هم باید برای آن برنامه داشته باشیم تا غافلگیر نشویم ولی مهمتر از این موضوع، وحدت در داخل کشور است. در تمام اتفاقاتی که از برجام تا FATF افتاد دشمن به دنبال دو یا چندقطبی کردن جامعه ایران بود و هست. در برخی مواقع قاطبه سیاسیون ما در این دام افتادند. وفاق و انسجام ملی بهترین نسخه برای مقابله با دشمن است. متاسفانه فضای مجلس به طوری است که دشمن طلب می‌کند. دشمنان ایران می‌خواهند که در داخل مجلس ما تنش و درگیری به اوج خود برسد. خوشبختانه همکاران ما در فراکسیون‌های مستقلین و امید خیلی از تنش دوری کردند البته برخی از همکاران ما هم در فراکسیون ولایی مجلس هم همین روند عقلانیت را در دستور کار خود قرار دادند. مجلس جای خرد جمعی است. مقام معظم رهبری در رابطه با مجلس فرمودند مجلس جای صحبت‌های حکیمانه است. جای پلاکارد بلند کردن و پرچم آتش زدن در خیابان است. اتفاقات تلخی که در مجلس می‌افتاد ضمن اینکه خدشه به شانیت مجلس وارد می‌کند دشمن را هم خوشحال می‌کند. ما می‌توانیم جلسه را غیرعلنی برگزار کنیم و همه جور حرف بزنیم ولی متاسفانه صحبت‌های جلسه غیرعلنی هم به بیرون مخابره می‌شود. باید گفت که این روزها روند برخی همکاران ما در مجلس اصلاً به صلاح کشور نیست و نیاز است با خردجمعی و بحث‌های کارشناسی و منطقی به یک نظر واحد برسیم.

عضو هیات رییسه فراکسیون مستقلین مجلس در پایان گفت: جامعه چندصدایی خوب است و کلاً تکثر قابل تقدیر است اما نه در مسئولین. مسئولین باید یک حرف واحد بزنند. کارشناسان باید حرف‌های مختلف بزنند ولی مسئولین به عنوان تصمیم‌گیران نظام باید از بین این حرف‌ها بهترین آن‌ها را برای سیاست‌های نظام انتخاب کنند. مسئولین چندصدایی دشمنان را به ادامه مسیر امیدوار می‌کنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.