شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مردم منطقه حیران خواهان تخریب ویلاهای غیر قانونی هستند

دوشنبه,۱۶ام شهریور ۱۳۹۴ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به دخالت تعداد قابل توجهی از مسئولین در زمین خواری حیران گفت: برای حفظ محیط زیست و بازگشت حیران به روزهای بکر گذشته  باید ویلاهایی که به صورت غیر قانونی ساخته شده اند، به طور کامل تخریب شوند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون تخلفات ‌آنقدر گسترش یافته است که به صورت یک رویه عادی درآمده و قبح زمین‌خواری در منطقه شکسته شده است، تصریح کرد: اکنون برخی متخلفان، طلبکار و مدعی داشتن سند هستند و خود را مالک می‌دانند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دولتی که نام پاکدستان بر خود نهاده بود، بیشترین تخلف در حیران صورت گرفته است، گفت: البته بنای این کار  از سال 82 زده شد اما ساخت و ساز غیر قانونی در دولت نهم و دهم به قدری سرعت گرفت که اکنون رقم قابل توجهی ویلای غیر مجاز در منطقه ساخته شده است.

جعفرزاده تخریب همه ویلاهای غیرقانونی با لودر را خواست مردم منطقه «حیران» دانست و ادامه داد: باید با لودر همه ویلاهای غیرقانونی ساخته شده در منطقه را تخریب کنند و دشت را به طبیعت مردم منطقه بازگردانند، زیرا نظر مردم این است که اگر مسئولان در عزم خود برای برخورد با زمین‌خواری صادق هستند،‌ تنها با این کار می‌توانند عزم خود را نشان بدهند، عزمی که اقتدار نظام در برخورد با تخلفات را نیز نشان می‌دهد.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه برخورد سیاسی گره پرونده حیران را کور تر می کند،گفت: تخریب کردن این ویلاها بدون هیچ مسامحه و ملاحظه ای می تواند عزم جزم مسئولان را در مبارزه با زمین خواری نشان دهند  و مردم هم انتظار دارند که با این متخلفین با همان شدتی که افراد عادی و بدون پشتوانه جریمه و مجازات می شوند، برخورد شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.