شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی

مشکلات کشور باید در سایه تعامل برطرف شود+صوت

دوشنبه,۲۵ام آبان ۱۳۹۴ - اجتماعی

 غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی  ظهر امروز در همایش هم‌پیمانی ایمنی راه‌ها در مسجد آقا سید اسماعیل روستای «بلسنبه» این شهرستان گفت: نعمت بزرگی استان گیلان در جمع هیات دولت دارد.دکتر نوبخت خدماتی ارزشمندی برای گیلانیان  به ارمغان آورده است. همین چند وقت پیش شهرک صنعتی رشت حدود 700 هکتار در هیات دولت تصویب شد که به جهاد کشاورزی بازگشت داده شود که با تلاشهای ایشان این امر منتفی شد.

وی ادامه داد : وزیر راه دستور داد که بند کاسپین متوقف شود که بازهم با ورود دکتر نوبخت کار ساخت این بندر ادامه یافت، اعتبارات بزرگترین تصفیه خانه کشوردر سنگر متوقف شده بود که ایشان با تخصیص اعتبار منجر به ادامه روند اجرای پروژه شدند.

جعفرزاده با بیان اینکه امروز در شهر ما به دکتر نوبخت ظلم شده است اظهار داشت : دکتر نوبخت مورد انتقاد بخشی از نمایندگان مجلس است چراکه بیشترین اعتبارات را به راه آهن گیلان اختصاص داد و نمایندگان گیلان هرچه را پیش ایشان بردند تایید نمود.

نباید امروز دکتر نوبخت هم از بیرون ضربه بخورد و هم در داخل شهر و دیارش مورد توهین قرار گیرد.

نماینده مردم رشت گفت : ما ساکت نخواهیم نشست و اجازه نمیدهیم به  همشهریمان در داخل شهرش توهین شود.

جعفرزاده با اشاره به وضعیت امروز جهان گفت : امروز به برکت شهدا و وجود مقام معظم رهبری کشور بسیار امنی داریم و امروز یک شهروند فرانسوی از ترس ناامنی جرات خروج از خانه خود را ندارد و به واسطه یک تهدید داعش ، رم و انگلیس تعطیل است ، چرا جرات ندارند در ایران به اعمال زشت خود دست بزنند چون ما یک کشور امن هستیم ، نمی گوییم مشکلی نیست اما مشکلات باید در یک فضای تعاملی و با همدلی و همراهی یکدیگر حل نماییم.

وی به ارائه آماری از وضعیت حوادث ترافیکی اشاره کرد و افزود: طبق آمار سازمان جهانی ایمنی، حوادث جاده‌ای سومین عامل مرگ و میر در دنیاست و هر سال در جهان 2.5 میلیون نفر در حوادث جاده‌ای کشته و بیش از 50 میلیون نفر مجروح می‌شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: 85 درصد مرگ‌ها در برخی کشورهای جهان بر اثر حوادث جاده‌ای است و در گروه سنی 10 تا 14 سال 10 دلیل مرگ را بررسی کردند که آثار حوادث جاده‌ای در صدر بوده است.

وی ادامه داد: سال گذشته 65 درصد عوامل مرگ و میر مربوط به حوادث برون‌شهری، 27 درصد درون‌شهری، 7.5 درصد روستایی و بقیه نامعلوم بوده و 30 درصد مرگ و میرهای حوادث جاده‌ای مربوط به گروه‌های سنی زیر 30 سال و 48 درصد برای افراد بی‌سواد و تحصیلات کم بوده است.

جعفرزاده اشتباهات عمدی و غیرعمدی و تخلفات را از عوامل وقوع تصادفات عنوان کرد و گفت: نابردباری و عجله و شتاب در رانندگی عامل مهم وقوع تصادفات است.

وی اظهار کرد: در دنیا به ازای هر 10 هزار خودرو 9 نفر کشته می‌شوند و این رقم در ایران به ازای هر 10 هزار خودرو 30 نفر است و در ایران در سال 27 هزار نفر کشته و 250 نفر مجروح حاصل وقوع تصادفات جاده‌ای است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران رتبه 185 را در بین 190 کشور جهان را در بحث حوادث رانندگی دارد، خاطرنشان کرد: میزان تلفات تصادف رانندگی در ایران 35 برابر ژاپن و دو برابر ترکیه است.

وی افزود: خودروهای سبک و سنگین در ایران بیش از 100 برابر خودروهای جهان با هم برخورد می‌کنند و تصادفات کشورمان 32 برابر انگلیس بوده و روزانه 32 میلیارد تومان بابت تصادفات جاده‌ای رانندگی در ایران پرداخت می‌شود که از نظر اقتصادی و اجتماعی ضرر است.

جعفرزاده هزینه سالانه درمان مجروحان تصادفات رانندگی را 11 هزار میلیارد تومان دانست و یادآور شد: با پول‌هایی که برای تصادفات جاده‌ای هزینه می‌توان 800 هزار زوج‌ را به سرانجام رساند و مدارس بسیاری ساخت.

وی با بیان اینکه برای عبور از بحران تصادفات رانندگی به حداقل 20 هزار کیلومتر راه نیاز داریم، یادآور شد: باید در کنار دولت اعتبارات لازم و مناسب را به این امر اختصاص دهیم.

در کنار ایمنی راه باید ایمنی خودرو نیز در نظر گرفته شود و ولی در کشور ما متاسفانه در طی چهار روز 120 هزار خودرو به فروش میرسد که مشکلاتی زیادی را بوجود خواهد آورد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از اختصاص حداقل 30 درصد اعتبارات حوزه راه در برنامه ششم به ایمنی خبر داد و یادآور شد: ساختن راه به تنهایی کافی نیست و راه‌ها باید از ایمنی لازم برخوردار باشند.

فایل صوتی : 

http://www.shahedeshomal.ir/images/2015/11/eimani-rah.wma

 hamayesh002 hamayesh003 hamayesh004 hamayesh005

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.