شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مشکل خوزستان را نه یک فرد بلکه مجموعه نظام باید حل کند

جمعه,۶ام اسفند ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، درباره سفر رییس جمهوری به استان خوزستان برای بررسی موضوع ریزگردها افزود: اتفاق بدی که در کشور رخ داده، این است که متاسفانه برخی ها می خواهند از هر موضوعی، انتقام سیاسی بگیرند و منافع ملی و مصالح کشور را در نظر نمی گیرند که این کار بسیار زشتی است.
وی با بیان این که به طور مثال وقتی ریزگردها در آسمان بلند می شود، می خواهند به رییس جمهوری توهین کنند، تصریح کرد: این افراد فرصتی پیدا می کنند که از دولت انتقام بگیرند، اما در کجای رقابت های سیاسی دنیا این گونه ناجوانمردانه به هم حمله می کنند؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: باید اخلاق و ادبیات سیاسی وارد جامعه شود. ما باهم رقیب هستیم ولی دشمن نیستم و جالب تر اینکه همین افراد تیر دشمنی را به قلب نظام و نه به قلب طرف مقابل وارد می کنند.
وی با بیان این که باید در موضوعات سیاسی چارچوب ها را رعایت کرد، گفت: باید مشخص کرد که در چه زمینه هایی دولت مقصر است و در چه مواردی مقصر نیست و متاسفانه با بدبین کردن مردم نسبت به رییس جمهوری، آنها در نهایت نسبت به نظام بدبین می شوند.
نماینده مردم رشت در مجلس گفت: البته من معتقدم به جای آن که رییس‌جمهوری برای حل مشکل به خوزستان برود، بهتر بود معاون اول ستاد بحران را در آنجا تشکیل می داد؛ با این حال، قرار نیست مشکل خوزستان را فرد حل کند، بلکه باید سیستم و نظام این مشکل را حل کرده و امیدوارم این مشکل بزودی حل شود.
جعفرزاده ایمن آبادی گفت: فکر می کنم رییس جمهوری احساس کرد که برخی افراد از مشکل خوزستان علیه نظام استفاده می کنند، به همین دلیل شخصا به این موضوع ورود کرد.
وی با بیان اینکه برخی افراد دنبال قرار دادن خوزستان در برابر انقلاب هستند، تصریح کرد: در چند روز گذشته رسانه های خارجی تبلیغات بسیاری علیه نظام داشتند، درحالی که خوزستان در 8 سال دفاع مقدس در برابر دشمن ایستاد و هرگز در برابر بلایای طبیعی روبروی نظام نخواهد ایستاد.
نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: به نظرم رییس جمهوری برای پیشبرد مصالح نظام به خوزستان سفر کرد نه حفظ منافع انتخابات و این دو موضوع کاملا باهم متفاوت است.
وی ادامه داد: متاسفانه جریان رقیب ریاست جمهوری در روزهای اخیر به صورت ناجوانمردانه از گرد و غبار خوزستان ضد دولت استفاده کرد تا با ایجاد هوای مه آلود در فضای سیاسی کشور به نتایج مورد نظر خود دست یابد.
نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: به هر حال، کشور ما بلاخیز است و باید چاره ای برای حل مشکلات طبیعی اندیشید.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.