شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

معوقات بانکی کشور را به بن بست می کشاند

چهارشنبه,۲۵ام فروردین ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به حجم بالای معوقات بانکی در کشور، گفت: بسیاری از تسهیلات اعطایی به افرادی که در حال حاضر امکان بازپرداخت آن را ندارند بدون دریافت اسناد دقیق و قانونی بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با اشاره به حجم بالای معوقات بانکی در کشور، گفت: بازگشت معوقات بانکی به سیستم اقتصادی کشور می تواند بهبود شرایط اقتصادی و رونق فعالیت های تولیدی را در بر داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تشدید فشار از سوی قوه قضاییه بر بدهکاران بانکی، افزود: برای کاهش حجم معوقات بانکی باید افرادی که شایسته دریافت تسهیلات نبوده و همچنین افراد مسئولی که تسهیل کننده دریافت وام بوده اند مورد مجازات قرار بگیرند.

ارایه تسهیلات به افراد با سهل انگاری همراه نباشد

وی با بیان اینکه ارایه تسهیلات به افرادی که ادعاهای کذبی در حین دریافت منابع بانکی داشته اند باید با جدیت پیگیری شود، تصریح کرد: بسیاری از تسهیلات اعطایی به افرادی که در حال حاضر امکان بازپرداخت آن را ندارند بدون دریافت اسناد دقیق و قانونی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ارایه تسهیلات کلان به افراد کلاهبردار به طور حتم با وجود فساد در برخی مسئولان ممکن بوده است، افزود: باید مبادی رسمی اختلاس بسته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه رقمی در حدود 20 درصد منابع کشور در دست دانه درشت ها قرار دارد، گفت: وجود بدهی های کلان به سیستم بانکی کشور بانک ها را به بن بستی کشانده که برای هیچ امر تولیدی توان ارایه تسهیلات ندارند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: برخورد با عواملی که آگاهانه نسبت به ارایه تسهیلات کلان به افراد غیر موجه اقدام کرده اند نخستین گام در برخورد با معوقات بانکی باید باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جدیت بیشتر قوا برای بازگرداندن معوقات بانکی به سیستم پولی کشور باید توام با برخورد با دانه درشت ها باشد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.