شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مقام معظم رهبری الگوی مطالعه و کتابخوانی در کشور هستند

یکشنبه,۲۴ام آبان ۱۳۹۴ - فرهنگی

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری را الگویی برای مطالعه و کتابخوانی در کشور دانست و گفت: یکی از شاخصه‌های فرهنگ، کتاب و کتابخوانی است.

مهندس غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در آیین تکریم مقام کتابدار و ترویج گفتمان کتابخوانی که امروز(23 آبان) در سالن اجتماعات مخابرات استان برگزار شد، گفت: کشور ایران و استان گیلان مسیر خود را بدون هیچ کم و کاستی ادامه می دهد چرا که توسعه را در دستور کار خود دارد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با همکاری همه مجموعه توانمند استان، گیلان باید در راس همه استان‌ها قرار بگیرد، افزود: استان گیلان یک استان فرهنگی است و بیرون از استان همه آنرا با این شاخصه می شناسند.

جعفرزاده یکی از شاخصه‌های فرهنگ را کتاب و کتابخوانی دانست و تصریح کرد: الگوی مطالعه و کتابخوانی ما در کشور مقام معظم رهبری هستند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در هر شرایط و مشغله ای که باشد مطالعه را در دستور کارشان دارند.

جعفرزاده با بیان اینکه متاسفانه وضعیت کتابخانه‌های استان و وضعیت مطالعه در این استان مناسب نیست، تصریح کرد: بیش از این مجموعه کتابخانه های استان غریب بودند اما امروز با توجه مسئولین و مدیران استانی، مسئولیت ما نیز در این حوزه سنگین تر شده است.

جعفرزاده با اشاره به اینکه کتابداران از معیشت خوبی برخوردار نیستند، افزود: توجه به وضعیت اقتصادی کتابداران، ایجاد انگیزه، ترغیب جوانان به مطالعه و ایجاد فضای مطالعه مطلوب می تواند سرانه مطالعه را در استان بالا ببرد.

وی در ادامه به کشتار و ناامنی به وجود آمده در فرانسه طی دیروز و امروز اشاره و اظهار کرد: فرانسه که خود را مهد تمدن می داند امروز دارد مزد خودش را می‌گیرد و کار به جایی رسیده که کسی نمی تواند از منزل خارج شود.

جعفرزاده همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام و انقلاب اسلامی، گفت: رفاه، آسایش و امنیتی که امروز در ایران فراهم است مرهون ایثارگری های شهداست.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.