شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مقدار ۳ میلیون تن قیر برای آسفالت جاده های روستایی به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافت

چهارشنبه,۲۸م مهر ۱۳۹۵ - اقتصادی
photo_2016-10-19_10-45-22

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزییات جلسه امروز یک شنبه و (۲۵ مهرماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در این جلسه اصلاح بند ” ه‍ ” تبصره یک قانون بودجه ۹۵ کل کشور بررسی شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به اعتقاد نمایندگان توزیع قیر عادلانه نبوده از این رو مابقی قیر باید عادلانه تقسیم شود.

وی تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد مانده قیر تامین و توزیع نشده سال ۹۴ در تعهد وزارت نفت بوده و به سال مالی جاری منتقل می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مقدار ۳ میلیون تن قیر برای آسفالت جاده های روستایی به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافت.

گفتنی است؛ در بند ” ه‍ ” تبصره یک قانون بودجه ۹۵ کل کشور آمده است: وزارت نفت موظف است از طریق شرکتهای دولتی تابعه ذی‌ربط معادل ریالی دو میلیون تن قیر رایگان تا سقف مبلغ بیست و چهار هزار میلیارد (۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال به نسبت شصت و دو درصد (۶۲%) در اختیار وزارت راه و شهرسازی جهت روکش آسفالت وآسفالت راههای روستایی و بیست درصد (۲۰%) در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت آسفالت معابر و بهسازی روستاها و انجام پروژه‌های مشارکتی با دهیاری‌ها و پانزده درصد (۱۵%) در اختیار وزارت کشور(سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) جهت آسفالت معابر شهرهای با جمعیت زیر پنجاه هزار نفر و سه‌درصد(۳%) جهت نوسازی مدارس در اختیار وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس) قرار دهد و در حسابهای فی‌مابین خود و خزانه‌داری کل کشور اعمال و با آن تسویه کنند. وزارت نفت تا پایان سال مالی ۱۳۹۵ نسبت به تحویل کامل قیر اقدام می‌کند. /

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.