شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده ایمن آبادی در مورد جلسه مشترک کمیسیون برنامه و بودجه با ریس مجلس گفت

چهارشنبه,۲۸ام مهر ۱۳۹۵ - اقتصادی

برگزاری نشست های تخصصی با کمیسیون های مختلف جهت اجماع بر روی طرح هایی برای نجات کشور
کمیسیون برنامه و بودجه

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون با رییس مجلس، گفت: در این جلسه مقرر شد که کمیسیون برنامه و بودجه با هر یک از کمیسیون های تخصصی جلسات جداگانه ای برای تهیه طرح بزرگ با محوریت اقتصاد مقاومتی جهت گنجاندن در برنامه ششم برگزار کنند.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیسیون برنامه امروز نشستی با آقای لاریجانی حول چند محور داشت که در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد این کمیسیون ارائه شد.

به گفته وی، این گزارش ناظر بر نقش نظارتی کمیسیون بر مواد قانونی بودجه و برنامه های توسعه، چگونگی تدوین برنامه ششم و نحوه هزینه کرد دستگاه ها بود و همچنین در موضوع نگارش برنامه ششم و تصویب بودجه 96 نیز مورد بحث قرار گرفت و کمیسیون پیشنهادات مختلف خود را ارائه کرد.

جعفرزاده ادامه داد: همچنین در این جلسه موضوع تعامل با وزارتخانه ها بخصوص وزارت خارجه، نحوه سرمایه گذاری در ایران برای اشتغال، نحوه تخصیص تسهیلات به صنایع و بخش کشاورزی و خدمات بحث شد. همچنین به موضوع درآمد کم کشور و چگونگی افزایش بهره وری اشاره شد. موضوع تعداد کم اعضای کمیسیون برنامه به دلیل قانون مصوب در کمیسیون تلفیق نیز مورد اشاره قرار گرفت.

وی در توضیح نتیجه جلسه گفت: در این جلسه طبق راهکار ارائه شده از سوی رییس مجلس مقرر شد کمیسیون برنامه و بودجه نشست های تخصصی با سایر کمیسیون ها برگزار کند تا خروجی آن یک یا دو طرح بزرگ از هر کمیسیون با محوریت اقتصاد مقاومتی باشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه توضیح داد: قرار شد کمیسیون برنامه و بودجه متولی برگزاری این جلسات جهت رسیدن به یک طرح بزرگ از هر کمیسیون تخصصی با محوریت اقتصاد مقاومتی جهت گنجاندن در برنامه ششم باشد تا مشخص شود در طی پنج سال آینده قرار است کشور در حوزه های مختلف به چه نقطه ای برسد. البته در موارد اقتصادی تمرکز بیشتری باید وجود داشته باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.