شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مناطق آزاد در شمال کشور مکان مناسبی برای صادرات محصولات شیلاتی هستند

شنبه,۷ام فروردین ۱۳۹۵ - اقتصادی
نماینده مردم رشت درمجلس با بیان اینکه ایران در پساتحریم نباید بازارمصرف خارجی ها بشود، گفت: خاویار ایرانی باید با بسته بندی مناسب در فضا پساتحریم صادرشود.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره وضعیت صادرات خاویار در فضای پساتحریم،گفت: در فضای پساتحریم باید مناطق آزاد را به عنوان محلی برای صادرات تبدیل کنیم؛زیرا بنادری همچون انزلی و آستارا می توانند صادرات محصولات شیلاتی از جمله خاویار را به عهده بگیرند تا ما علاوه بر صادرات بهینه بتوانیم درآمدزایی مولد هم در این عرصه داشته باشیم.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می توان با برنامه ریزی اقتصادی مناطق آزاد را از واردات به سمت صادرات سوق داد،تصریح کرد: شمال کشور با توجه به منابع دریایی خدادادی که دارد ؛می تواند در فضای پساتحریم در زمینه صادرات محصولات شیلاتی و صنایع دستی عملکرد مناسبی ایفا کند .
وی با بیان اینکه صنعت شیلات نیازمند بسته بندی و هولوگرام اختصاصی است، یادآورشد:صنعت شیلات زمانی می تواند برای ما در فضای پساتحریم به عنوان صنعت مولد به شمار آید که ما بتوانیم از فرصت های منابع آبی در قالب یک بسته بندی مناسب که علاوه بر شکیل بودن بتواند محصولات را به نحو مطلوب نگهداری کند،برخوردار باشیم.
مناطق آزاد در شمال کشور مکان مناسبی برای صادرات محصولات شیلاتی هستند
جعفرزاده ایمن ابادی،تصریح کرد:ما در راستای تعاملات تجاری باید از این نکته آگاهی داشته باشیم که کشورهایی که قصد ارتباطات تجاری دارند؛صرفا به دنبال بازار مصرفی هستند،بنابراین باید هوشیار بود که نه تنها بازار مصرف نباشیم؛بلکه با یک برنامه اصولی در زمینه صادرات محصولات شیلاتی همچون خاویار ایرانی که در دنیا بی نظیر است؛در راستای صادرات هدفمند عمل کنیم.
عضو کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس بابیان اینکه ما در زمینه تولید داخلی وضعیت مناسبی داریم،بنابراین باید در فضای پساتحریم در صنعت بسته بندی سرمایه گذاری بهینه کنیم، یادآورشد: مناطق آزاد در شمال کشور مکان مناسبی برای صادرات محصولات شیلاتی هستند. سازمان شیلات باید در راستای ساماندهی تالاب ها،بسته بندی وصنایع تبدیلی کاربردی برای فضای پساتحریم برنامه ریزی بلندمدت تعریف کند؛تا از ذخایر منابع دریایی کشورمان در صنعت شیلات به نحوی استفاده شود که شاهد افزایش فرصت های اشتغال در این صنعت پردرآمد باشیم.
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.