شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

منتقدان برجام در جهت دو قطبی کردن جامعه حرکت می‌کنند

چهارشنبه,۲۹ام مهر ۱۳۹۴ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در واکنش به اظهارات زاکانی مبنی بر زیر سؤال بردن عملکرد مجلس در مسئله برجام، گفت:‌ این افراد از ابتدا به فرماین رهبر معظم انقلاب عمل نکردند و در جهت دو قطبی کردن جامعه در موضوع برجام حرکت کردند.

رهبر معظم انقلاب مدام نگران رفتار نیروهای تندرو است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه بعد از گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام نیز این افراد باز هم بر مواضع اشتباه خود اصرار کردند، از طرفی رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به این دست اقدام و اظهارات هشدار داده بودند و به اعتقاد من معظم له همواره نگران رفتار همین نیروها بوده‌اند.

منتقدان برجام با اقدامات سخیف زمینه بروز یک فتنه جدید را در کشور ایجاد می‌کند

وی افزود: بارها شاهد بودیم که این افراد با اظهارات سخیف خود در میان دانشجوها و در جمع گروه‌های مختلف سیاسی مطالبی را مطرح می‌کنند که این اظهارات زمینه بروز یک فتنه یا تفرقه را در کشور ایجاد می‌کند.

جعفرزاده‌ایمن آبادی با اعلام اینکه تمام مسئولان باید از بروز اختلاف و دو دستگی در کشور پرهیز کنند، تصریح کرد: در این رابطه بزرگان نظام و علما و مراجع کشورمان بارها اعلام کردند که مسئله برجام به پایان رسیده و از امروز به بعد باید به فکر وفاق و وحدت باشیم، اما افرادی همچون زاکانی گوش به این مطالب نمی‌دهند.

افرادی مانند زاکانی با طرح ادعاهایی به‌دنبال اثبات خودشان هستند

وی ادامه داد: دشمن در شرایط کنونی اختلاف میان مسئولان در مسئله برجام را دنبال می کند و برخی افراد بر این موضوع مدام دامن زده و تنها در این میان به دنبال اثبات خودشان هستند.

زحمات دکتر لاریجانی در پرونده هسته‌ای قابل چشم پوشی نیست

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به هجمه رسانه‌ای برخی افراد علیه دکتر لاریجانی رئیس مجلس، ادامه داد: قطعا رئیس مجلس جزء شخصیت‌های مطلع در بحث هسته‌ای است، زیرا وی در مقطعی دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده و زحمات بسیاری را در بحث پرونده هسته‌ای کشورمان کشیده است.

رئیس مجلس برجام را با کمترین تنش به سرانجام رساند

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه به طور حتم نمره دکتر لاریجانی در تعیین تکلیف مسئله برجام در مجلس بسیار عالی و قابل قبول بوده است، گفت: مجلس در شرایط کنونی هیچ فرد دیگری را مانند دکتر لاریجانی نداشت تا مسئله برجام را با کمترین تنش به پایان برساند.

هدف منتقدان از آوردن برجام به کف خیابان مشخص نیست

وی ادامه داد: مشخص نیست که اصرار برخی نمایندگان مجلس برای تبدیل مسئله برجام به یک موضوع تشنج‌آفرین و آوردن این مسئله به کف خیابان‌ها با چه هدفی صورت می‌گیرد، از این‌رو من تقاضا دارم که این افراد برای یکبار هم که شده نصایح رهبری را مطالعه کنند و از پرخاشگری به مقامات عالی رتبه کشور و از بروز تنش و فتنه در کشور اجتناب کنند.

زاکانی با اقداماتش، سابقه خود را به زیر سؤال می‌برد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه همه مسئولان و نمایندگان باید از قانون تبعیت کنند، افزود: افرادی مانند زاکانی در چهل روز کار کمیسیون ویژه برجام، به اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان پرخاش و توهین کردند، بنابر این این افراد با ادامه دادن این سیاست‌ها به نوعی سابقه خود را به زیر سوال می‌برند.

مردم در شرایط کنونی از عمکلرد جمعی مجلس در بحث برجام راضی هستند

وی ادامه داد: مردم در شرایط کنونی از اقدام و عمکلرد جمعی مجلس در بحث برجام راضی هستند، حال این اظهارات و اقدام تنش‌زا بی معنا و بی دلیل است، از طرف دیگر این سؤال پیش می‌آید که اگر رویکرد کنونی این افراد خیرخواهانه بود، می‌بایست در زمان بررسی برجام تمام تلاش خود را انجام می‌دادند، حال که در شرایط کنونی در این رابطه به یک ثبات و آرامش در کشور رسیده‌ایم، استمرار این موضوعات و حمله کردن به مجلس و شخص دکتر لاریجانی چه هدف و نیتی را به‌دنبال دارد.

اگر موافق برجام سطحی‌نگرند، منتقدان هوایی‌نگر هستند

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اظهارات زاکانی مبنی بر سطحی نگر بودن نمایندگان موافق برجام، ادامه داد: در شرایط کنونی توهین کردن به نمایندگان مجلس چه معنایی دارد، چه کسی حق دارد که موافقان برجام را متهم به سطحی نگری کند؛ از این‌رو اگر این روش درست باشد، ما هم می‌گوییم که منتقدان برجام، هوایی‌نگر هستند.

برخی افراد تمام عمر خود را صرف دعواهای سیاسی کرده‌اند

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: افرادی همچون زاکانی به چه حقی به نمایندگان توهین می‌کنند، چه کسی اعلام کرده که این افراد از دیگر نمایندگان، نمایندتر بوده و حق توهین به دیگران را ندارند، متأسفانه این افراد تمام عمر خودشان را در جهت دعواهای سیاسی صرف کرده‌اند.

وی افزود:‌ این موضوع واضح و مبرهن است که دغدغه‌های مردم به هیچ وجه دغدغه‌های این افراد نیست و آن ها نمی‌توانند خوشحالی مردم را ببینند، در شرایط کنونی مردم به ما می‌گویند که چرا برخی از نمایندگان نمی‌گذارند که ما خوشحال باشیم، چرا می‌خواهند که ما همیشه ناراحت باشیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.