شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهلت ۶ ماهه مجلس به دولت جهت تهیه آئین نامه اجرای قانون برنامه ششم

چهارشنبه,۱۷ام آبان ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیگیری تدوین آئین نامه اجرائی قوانینی که تاکنون آئین نامه آن‌ها تهیه نشده است، اظهار داشت: کمیسیون‌ها به صورت تخصصی تاکنون نتوانسته اند پیگیر مطالبات به حق و قانونی باشند، این در حالی است که کمیسیون‌ها که می‌توانند با توجه به اختیاراتی که دارند، اقدامات مناسبی را در جهت اجرای قوانین و نظارت داشته باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون‌ها تاکنون غذای خوبی را برای صحن تهیه نکرده‌اند و مقداری صحن دچار مشکل شده است، بیان کرد: کمیسیون‌ها باید پیگیر تکالیف قانونی باشند، البته نماینده‌های مردم نیز می‌توانند پیگیر قوانینی باشند که تاکنون اجرا نشده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به نقش کمیسیون‌ها در ارائه نظر تخصصی در وضع و اجرای قوانین، افزود: کمیسیون‌ها برای آن تشکیل شده‌اند تا در جهت تصویب موضوعات تخصصی، به صورت تخصصی نظر بدهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از تصویب قوانین نیز کمیسیون‌های تخصصی می‌توانند نظر تخصصی خود را ارائه دهند، ادامه داد: همچنین کمیسیون‌‎ها برای اجرای صحیح قانون می‌توانند نظر خود را ارائه دهند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزیابی از عملکرد دستگاه‌های اجرائی در مسیر اجرای قانون نیز از دیگر وظایف کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است، گفت: بعد از گذشت 6 ماه از تصویب قانون برنامه ششم گزارشی را در خصوص عدم تهیه آئین نامه اجرائی ارائه کردیم و بیان شد که 6 ماه دیگر به دولت مهلت می‌دهیم تا آئین نامه اجرایی قانون برنامه ششم اجرا شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.