شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده‌ در نطق میان دستور(2)

سه شنبه,۲۴ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

 

جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در نطق میان دستور

یکشنبه   ۱۳۹۴/۰۹/۲۲   ساعت ۱۲:۱۰

.

.

.

 سلام و  درود ميفرستم بر روح پر فتوح امام راحل ( ره ) و شهداي گرانقدر و آرزوي سلامتي  دارم براي رهبر معظم انقلاب و حلول ماه ربيع الاول را خدمت ملت شريف ايران و همشهريان عزيزم تبريك عرض مي نمايم .

بدليل حجم انبوه مشكلات حوزه انتخابيه تقاضامندم اجازه بفرمائيد مابقي صحبت هايم صرف طرح مشكلات مردم و حوزه انتخابيه ام شود !

از دولت محترم بدليل تجمع بحق بازنشسته ها ، امروز در مقابل مجلس تقاضامندم درخواست منطقي آنان مبني بر همترازي حقوق بازنشستگان در لايحه بودجه 95 لحاظ و اعتبار لازمه پيش بيني و منظور شود

ابتدا به حوزه آموزش و پرورش مي پردازم :

عليرغم بوق و كرنايي كه در رسيدگي به وضعيت معيشت فرهنگيان در رسانه ها با موضوع طرح رتبه بندي نواخته شده و تصور عامه بر آن است كه اوضاع اقتصادي و مالي فرهنگيان سكه شده است ولي واقعيت امرچيز ديگري است

1 – طرح رتبه بندي آرامش رواني فرهنگيان را بهم ريخته است افرادي كه زير شش سال سابقه كاري دارند و يا در واحدهاي اداري مشغول هستند مشمول افزايش ها نشدند و در واقع يك شكاف عميق و غير معقولي در دريافتي هاي آنان ايجاد شده است .

2 – بيمه درمان تكميلي فرهنگيان : عليرغم افزايش نرخ حق بيمه در ارائه خدمات دچار افت شديدي شده است و اغلب فرهنگيان ضمن انصراف خواستار ايجاد بيمه طلائي تحت پوشش بيمه قبلي مي باشند كه حتي مشمول هزينه دندان و عينك هم مي شده است .

3 – بازنشستگان محترم فرهنگي از جمله اقشاري هستند كه در هر دو مقطع زندگي شان يعني مقطع اشتغال و مقطع بازنشستگي دچار بي مهري و كم لطفي  واقع شده اند .

نبود وضعيت معشيت و درمان  مناسب با تاخير حتي چند ساله حق بازنشستگي ظلم فراموش نشدني است و خاطرات تلخي را در ذهن اين سرمايه هاي معنوي كشور ثبت و ضبط كرده است .

4 – قطع كامل بودجه رفاهي فرهنگيان در چند سال گذشته به بهانه كسري بودجه شامل بن كالا و خدمات ورزشي و سفرهاي بين شهري و قطع حق ماموريت و اضافه كاري كاركنان بخش اداري سبب خروج نيروهاي توانمند از اين مجموعه ها و دلسردي كاركنان و فرهنگيان شده است .

در حوزه ايثارگران :

1 – متاسفانه مطالبات ايثارگران از سال 1390 به بعد پرداخت نشده است در صورتيكه مستمراً به خاندان معظم شهدا وعده هاي تو خالي مبني بر پرداخت مطالبات در چند ماه آينده داده مي شود و باعث آن ميشود كه ايثارگران بر اساس اين و.عده ها تعهدات مالي ايجاد كنند كه غالباً گرفتار شده و هيچكس هم  پاسخگو نيست

2 – مجلس محترم مصوب كرده و مقرر شده بود رزمندگان و جانبازان و آزادگان فاقد شغل و در امد و داراي عسر و حرج مشمول حداقل دريافتي حقوق و مستمري شوند تا بيش از اين شرمنده خانواده و اطرافيانشان نشوند اما متاسفانه با گذشت حدود هشت ماه و نيم از سال هيچگونه اقدام موثر و مثبتي توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران صورت نپذيرفته است .

3 – درمان ايثارگران رها شده است ، وضعيت بيمه آنان عليرغم شفافيت و صراحت قانون متوليان امر از قبول مسئوليت شانه خالي مي كنند و دراين چند ساله كه مانور دولت بهبود وضعيت درمان مردم است كه اتفاقا اقدامات خوب و موثري نيز براي عموم مردم صورت پذيرفته ولي ايثارگران در بدترين وضعيت بهداشت و درمان قرار دارند .

در حوزه كشاورزي :

اگر واقعاً كشاورزي برنج براي دولتي ها مهم نيست رسماً اعلام شود نمي شود به كشاورز گفت با هزاران سختي و گرفتاري برنج كشت كن اما بذر مرغوب نمي دهيم ، كود و سم را بايد از بازار قاچاق تهيه كني و تهيه آب مشكل خودت است ! ولي مي بايست قبض هاي سنگبن آب بهاء را پرداخت كني و بعد از تحمل اين همه سختي ها در زمان عرضه محصول برنج به بازار عليرغم اينكه ، دولتي كه مي بايست خريد تضميني برنج نمايد مي آيد و واردات  برنج را آزاد مي كند خدايي بجز قتل عام بدون سر و صداي كشاورزان ، ديگر چه معنايي مي شود از آن برداشت نمود .

بخدا قسم ديگر از كشاورز و كشاورزي حتي يك تابلوي خشك و خالي هم باقي نمانده است دولت تكليف كشاورزان را مشخص كند اگر نيازي به كشاورزي برنج نيست اجازه تغيير كاربري بدهيد مگرنه حمايت كنيد چون در سال بعد هيچگونه انگيزه اي براي كشت مزارع برنج وجود ندارد .

از دولت محترم تدبيرو اميد تقاضا دارم دست مافيان مخوف برنج را قطع كند ، مافياي برنج در رشت خون كشاورز را در روز روشن مي مكد و هيچ اقدام جدي از دولت مشاهده نمي شود .

در بخش ورزشي :

  شهرستان رشت از كمترين سرانه فضاي ورزشي برخوردار است در صورتيكه عمده افتخارات ورزشي اين كشور توسط گيلانيان قهرمان ايجاد شده است .

چرا به تيم فوتبال محبوب ورزشي جوانان رشتي بنام تيم داماش گيلان هيچگونه توجهي نمي شود ما به هر دليل در ايجاد شغل و حداقل نياز جوانان موفق نبوديم ترا  بخدا نيازهاي معنوي آنان را پاسخگو باشيم از دولت تقاضا مي كنم مشكلات مالي تيم داماش گيلان را مرتفع نمايد .

جناب آقاي رئيس ، همكاران محترم

شهرستان رشت كه روزي مدال اقتخارات بزرگي را به گردن داشت اما امروز با كوهي از مشكلات روبروست .

– واگذاري شركت دخانيات به صندوق هاي بازنشستگي اشتباه محض بود ، دخانيات رشت را دريابيد ، دخانيات بدليل خروج از كنترل دولتي تبديل به يك گوشت قرباني شده است و خبرهايي از بيمار بودن وضعيت آن بگوش مي رسد .

زمانيكه شهرك هاي صنعتي و كارخانجات شهر رشت به هر دليل تعطيل و نيمه تعطيل هستند اگر خداي ناخواسته دخانيات دچار مشكل شود يعني تير خلاص به پيكر نيمه جان شهر رشت و بيكار شدن چندين هزار نفر از كارگران يعني يك فاجعه بزرگ !

سازمان محيط زيست در سوات گذشته بدليل عدم توجه ،  يكي از نقاط گردشگري و تفريحي اين كشور را تبديل به محل دفن زباله كرده است و مردم مظلوم سراوان و امام زاده هاشم بخش سنگر در زير خروارها زباله در حال دفن شدن هستند بوي نامطبوع و وجود حشرات موذي آسايش مردم را سلب نموده است و متاسفانه وزارت كشور و سازمان محيط زيست بي تفاوت به اين مشكل بزرگ هستند .

جناب آقاي رئيس و همكاران محترم

باورتان مي شود ؟ استاني كه بيشترين نرخ بارندگي را دارد بدليل سوء مديريت و عدم پيش بيني هاي لازم ،  بخش اعظم شهر ها و روستاهاي آن آب شرب سالم و بهداشتي ندارند شهر كوچصفهان عليرغم قول هاي متعدد وزارت نيرو كماكان آب شرب نداند بخش اعظم روستاها آب شرب ندارند حداقل هيچ برنامه زمانبندي هم براي آب رساني به آن مشخص و تعيين نمي شود .

شهر رشت ميزبان مهاجراني از مناطق آذري نشين كشور است كه در حاشيه شهر رشت مستقر شده اند رشت الگوي صحيح هم زيستي مسالمت آميز ايرانيان را با گويش هاي مختلف بنمايش مي گذارد .

اما آذري زبانهاي هم شهري ما دچار عسر و حرج هستند از ابتدائي ترين خدمات محروم هستند نه سيستم فاضلاب بهداشتي دارند و نه شبكه صحيح برق رساني جالب اينكه بدليل نسقي بودن زمين هاي انان مسئولين از ارائه خدمات رفاهي همانند آب و برق و گاز خودداري مي كنند و از انجائيكه اين عزيزان آدم هاي متشرع و متدين و مسلماني هستند از روشهاي نا صواب و خلاف استفاده نمي كنند بنابراين دولت مي بايست نسبت به حل مشكل زمين هاي نسقي حاشيه شهر رشت اقدام نمايد .

پايان.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.