شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده عضوهیأت رئیسه کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تشکیل سازمان قرآن کریم شد

دوشنبه,۱۳ام مهر ۱۳۹۴ - فرهنگی

در جلسه امروز رای‌گیری برای انتخاب هیأت رئیسه کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تشکیل سازمان قرآن کریم انجام شد که بر این اساس حجت‌الاسلام احمد سالک به عنوان رئیس، ایرج عبدی و غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی به عنوان نائب رئیس اول و دوم، لاله افتخاری سخنگو، محمد اسماعیل سعیدی و عباس قائدرحمت به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون انتخاب شدند.

اعضای این کمیسیون متشکل از اعضای سه کمیسیون تخصصی مجلس یعنی کمیسیون‌های  برنامه و بودجه و فرهنگی، اجتماعی مجلس انتخاب شده‌اند.

همچنین در این جلسه اعضا به عنوان کمیسیون فرعی طرح اصلاح بند الف ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه را مورد بررسی قرار دادند که موضوع آن شمولیت قانون مذکور برای همسران و والدین شهدا بود که مقرر شد به دلیل بار مالی آن بنیاد شهید و امور ایثارگران در ارتباط با این موضوع لایحه ارائه کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو هیأت رییسه کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تشکیل سازمان قرآن کریم ، به بیان دیدگاه‌های خود درباره راهکارهای حمایت از تولید محصولات دینی و قرآنی در کشور پرداخت و اظهار کرد: متأسفانه موضوع تحریم به بهانه‌ای برای راحت‌طلبی برخی از آقایان تبدیل شد تا به سمت واردات حرکت کنند و ما به کشوری واردکننده تبدیل شدیم.

جعفرزاده افزود: گاه مردم به مزاح می‌گویند مهر نمازی که باید از خاک کربلا باشد هم از چین وارد می‌شود اما اینکه تسبیح، قبله‌نما، چادرنماز و … در آنجا تولید شود موضوعی بسیار وحشتناک و ناشی از بی‌کفایتی مسئولان فرهنگی ماست.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.