شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

میرزا با تفکر اعتدالی نهضت جنگل را مدیریت کرد

جمعه,۱۷ام آذر ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست «میرزاکوچک خان جنگلی ، در گذر زمان» که به همت سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه – تشکیلات گیلان برگزار شد،گفت:قضاوت در تاریخ خیلی سخت است .قرارگرفتن در شرایط یک مسئله مهم است امروزه نبایدقضاوتی صورت بگیرد که کار گذشتگان مطلقاً درست بوده یاخیر . زیرا انسان باید در آن محیط و شرایط قرارگیرد و بعد نسبت به آن عمل قضاوت کند.تصمیم گرفتن و قضاوت امروزه خیلی راحت است اما هیچ قضاوتی مطلقاً درست نمیباشد و هیچ قضاوتی مطلقاً غلط نمیباشد. زیرا در آن شرایط فرد نبوده تا قدرت تصمیمگیری رابسنجد.
وی در ادامه بیان کرد:سه هدف برای استراتژی میرزا مشخص شده .او از بی عدالتی رنج میبرد و به دنبال عدالت بود و دیگری مبارزه باخودکامگی و از تجاوز به خاک متاثر بود. ما گیلانی ها آدمهای ازادی خواهی هستیم ما از نسل میرزاهستیم‌ .ما گیلانی ها کیلومتر ها را طی کردیم  تا از مرز خود دفاع کنیم  ماحدود هشت هزار شهیددادیم زیرا تفکری میرزایی داریم ما فرزندان میرزا هستیم زیرا میرزا اجازه تجاوز به سرزمین را نمیداد. شعار ما دران زمان همه ی ایران سرای من است بود با این شعار جوانان ما ازمرزهای ما دفاع کردند.

میرزا با دو مشکل بزرگ مواجه بود  .او در دو جبهه میجنگید.میرزا از طرفی با وطن فروشان داخلی جنگید و از سویی با متجاوزین خارجی.وطن فروشان افرادی بودندکه شعارهای دفاع از میهن را میدادند و میرزا را در مخمصه و عذاب قرار می دادند میرزا شرایط سختی را تحمل کرد و در زمانهایی تصمیماتی گرفت که شاید تصمیماتی اشتباه بود ولی ما در ان شرایط نبوده ایم تا بتوانیم به راحتی قضاوت کنیم.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کاش امروزه برای مدیران ما برنامه های گذاشته شود و بحث های مدیریت میرزا گفته شود و الگویی برای مدیران‌ صورت گیرد.از ویژگی های میرزا عدالت خواهی،ازادی خواهی ،پرهیز از خودکامگی میباشد.امروزه همه ی ما نیاز به وحدت داریم.من ادعا میکنم  تفکر اعتدالی میرزا کمک کرد که توانست نهضت جنگل را به وجود بیاورد
ما باید از تاریخ درس گرفته و از تفکر اعتدالی میرزا کوچک خان جنگلی الگو گرفته و امروزه در زندگی استفاده کنیم
وی عنوان کرد:اگرمن میرزا بودم در ان شرایط با ان همه خیانت میتوانستم چنین مدیریتی درجنگل انجام دهم؟چرا پس میرزا توانست؟میرزا در طول مدیریت خود حوزه اقتصاد جنگل را هم رها نکرده بود تمام کارهای کشاورزی را در آن شرایط جنگ انجام داد و غافل نبود.ما باید باتمام ویژگی های مثبت و منفی قدردان زحمات میرزا باشیم.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.