شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نامه مهندس جعفرزاده به مدیریت صداوسیمای مرکز گیلان در خصوص به تصویر کشیدن مراسمات گلزار شهدای شهرستان رشت

یکشنبه,۱۷ام آبان ۱۳۹۴ - ایثار و شهادت

.

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به مدیریت صداوسیمای مرکز گیلان خواستار در اولویت قرار گرفتن تصویربرداری از مراسمات عزاداری در گلزار متبرک شهدا علی الخصوص در روزهای تاسوعا وعاشورا حسینی شد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت:حدود نهصد شهید والامقام در گلزار شهدای رشت مدفون میباشند که بعبارتی قریب به دوازده درصد شهدای گرانقدر استان را تشکیل میدهد وفضای معنوی آن بحدی است که عمده مراسمات استان گیلان درآن محل برگزار میگردد.
وی افزود:مردم ولایت مدار و شهیددوست شهرستان رشت بجهت فضای خاص معنوی حاکم بر آن علاقه وافری به آن محل داشته و تمایل مردم برای شرکت در مراسمات گلزار شهدای رشت بیشتر از سایر اماکن مذهبی است.
عضو هیأت رئیسه فراکسیون قرآن و عترت مجلس ادامه داد:صداوسیمای مرکز گیلان در دهه اول محرم برای به تصویر کشیدن عزاداری مردم متدین استان و شهرستان رشت زحمات فراوانی را متقبل شده اند اما عدم به تصویر کشیدن شور فراوان دسته های عزاداری مراجعه کننده به گلزار شهدا و انبوه عزاداران علی الخصوص در دو روز تاسوعا و عاشورا موجب تعجب همگان و اعتراض مردم عزادار بخصوص خاندان معزز شهدا و ایثارگران را فراهم نمود.
عضو فراکسیون رهروان ولایت اظهار داشت:در مراجعه ای که اینجانب در گلزار متبرک شهدا و بصورت اخص در شام غریبان داشتم ابراز ناراحتی و گله مندی آنان را شاهد بودم فلذا خواهشمندم ضمن دستور بررسی رفع نقیصه موجود ترتیبی اتخاذ فرمائید که در برنامه های آتی گلزار متبرک شهدا به جهت حرمت به شهدای گرانقدر در اولویت تصویربرداری مجموعه آن مرکز قرار گیرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.