شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نذر دهندگان به هیات عزاداری نباید در نوسانات قیمت ها گرفتار شوند

شنبه,۳ام مهر ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت تنظیم نرخ در مناسبت های همچون ماه محرم،گفت:در زمان مناسبت ها تقاضا  برای برخی از کالاهای غذایی بسیار افزایش پیدا می کند و این درحالی است که دولت  باید برای عرضه  و تقاضا  در این مناسبت ها  فکری اساسی  بکند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما می توانیم در راستای  بهبود وضعیت نرخ کالا درمناسبت  ها با یک برنامه ریزی  بهینه عمل کنیم،تصریح کرد: مردمی که در زمینه ایستگاه های صلواتی هزینه و نذر می کنند  نباید  با نرخ بالا محصولات را در این مقاطع خریداری  کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی،افزود:دولت باید نقش نظارتی خود را در زمینه نرخ کالا پررنگ تر کند،زمانی که تقاضا زیاد می شود؛عرضه باید به نوعی جریان پیدا کند که کالا با نرخ مناسب بدست مصرف  کننده برسد.

 وی ادامه داد:سازمان تعزیرات  باید در مناسب ها  همچون  ماه محرم پر رنگ تر عمل  کند واین درحالی است که  ما انتظار داریم که  سازمان تعزیرات با ورود بهینه  تلاش کند که از گران فروشی کالا در این مواقع  جلوگیری شود.

عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس،یادآورشد:نباید بازار را رها کرد  ؛از  همین رو زمانی که بازار ملتهب است،رها کردن آن چه مفهومی دارد  و این درحالی  است که رهاکردن بازار  زمانی مورد وثوق  است که بازار دارای ثبات اقتصادی  باشد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.