شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی در واکنش به تربیت پرستاران در بیمارستان:

نسخه ای بد خط برای پرستاران!

جمعه,۲۳ام تیر ۱۳۹۶ - سیاسی

مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی در اعتراض به طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها:

نسخه‌ای بد خط،برای پرستاران!!

متاسفانه در یک اقدام غیر‌قابل‌باور که جامعه بزرگ پرستاری کشور را در بهت و نگرانی وصف‌ناپذیر قرار داده است،شاهد صدور آئین‌نامه‌ای هستیم که به‌یک‌باره همه گذشته پر‌افتخار پرستاری کشور را زیرسوال برده و آن را به نیم قرن قبل بازگردانده است!!!بیش از پنجاه سال از شروع آکادمیک پرستاری در کشور می‌گذرد و حال می‌خواهیم به شیوه قدیم که زیرساخت‌های آموزشی برای تربیت پرستار وجود نداشت و پرستاران در محیط بیمارستان‌ها،آموزش می‌دیدند، برگردیم!
با سپردن آموزش پرستاری به بیمارستان‌ها و پذیرش دانشجو خارج از آزمون سراسری مسلما با افت شدید کیفیت آموزش و ورود افرادی که شایستگی لازم را ندارند، روبه‌رو خواهیم بود!!این طرح خلق‌الساعه،بدترین شیوه برای جبران کمبود نیروی پرستار در کشور است!!! در‌حال‌حاضر هزاران پرستار فارغ‌التحصیل بیکار در جامعه داریم و وزارت بهداشت می‌بایست پاسخگو باشد!!
در این نسخه‌ای که وزارت بهداشت برای جبران کمبود پرستار در مسیر اجرای برنامه تحول در نظام سلامت پیچیده، مقرر گردیده است بیمارستان‌های بزرگ که صلاحیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت بررسی و تأیید می‌شود، تحت‌نظر دانشکده‌های پرستاری و طبق قراردادی که با دانشکده پرستاری دانشگاه خودشان منعقد می‌کنند، دانشجوی پرستاری تربیت می‌کنند.کجای این کار تحول است؟! فارغ‌التحصیلان بیکار پرستاری چه کاری می‌بایست انجام دهند؟

اجرای این طرح غیرکارشناسانه،تهدید و زنگ‌خطری برای سلامت مردم است.

چندین سال است که هشدار کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌ها را داده‌ایم!! حال پس از گذشت چندین سال شانه خالی کردن مسئولان امر، وزارت بهداشت می‌خواهد کمبود پرستار را با این طرح که سلامت مردم را در بیمارستان‌ها تهدید می‌کند، جبران نماید!

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.