شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نصب دستبند الکترونیکی برای حجاج، تحقیرآمیز است

دوشنبه,۱۵ام شهریور ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پیام امروز رهبر معظم انقلاب به مناسبت فرا رسیدن ایام حج، گفت: دولت سعودی یک دولت وابسته به صهیونیسم است و مقامات جمهوری اسلامی به کرار این مسئله را اعلام کرده اند و حتی امام خمینی(ره) فرمودند که اگر از گناه صدام بگذریم، از گناه آل سعود نخواهیم گذشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خانه خدا در تصرف وابستگان به شیاطین است، ادامه داد: برای جهان اسلام در شرایط کنونی واجب است که تدبیری برای آن بیاندیشند، زیرا امروز مکان امن الهی مورد هجوم مستکبران و صهیونیست ها قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به بروز حادثه منا، مدعیان و مدفعان حقوق اسلامی و حقوق ملل از جمله سازمان ملل باید ابعاد این حادثه را مورد بررسی قرار می دادند، البته کارشناسان معتقد هستند که این حادثه صرفا یک سوء مدیریت نبوده زیرا هیچ دلیلی نمی توان مطرح کرد که سعودی ها نمی توانستند این مسئله را پیش بینی کنند، از این رو احتمال تعمدی بودن حادثه منا بسیار پررنگ است.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: با توجه به مسائل پیرامون حادثه منا، می بایست کمیته حقیقت یابی برای بررسی ابعاد این حادثه تعیین می شد، اما متأسفانه عربستان از تشکیل چنین کمیته ای سر باز زد و این عدم همکاری بیشتر شائبه عمدی بودن حادثه منا را قوت می دهد.

وی گفت: از طرف دیگر عربستان به عمد حقوق جانباختگان منا را پرداخت نمی کند، این در حالی است که اگر اتفاقی در هر نطقه جهان بیافتد، میزبان و مسئولان آن کشور مسئول پیگیری و پرداخت حقوق آن ها هستند، اما سعودی ها نه تنها در این مسیر همکاری نکردند، بلکه در این حوزه و تشکیل کمیته حقیقت یاب مانع نیز شدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: در شرایط کنونی تنها رهبر مظعم انقلاب در برابر سعودی های خائن به جهان اسلام، ایستاده است و بقیه کشورها از روی حقارت، اقدامات سعودی ها را می پذیرند، به طوری که نصب پابند و دستبند الکترونیکی به حجاج، تحقیرآمیزترین کار است و متأسفانه مقامات عربستان، حرمت حجاج را حفظ نمی کند.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: سازمان کنفرانس همکاری های اسلامی نباید نسبت به اقدامات سعودی ها بی تفاوت باشد و این رویکرد این سازمان، به ضرر جهان اسلام تمام خواهد شد. بنابر این در شرایط کنونی تمام کشورهای اسلامی برای مناسک حج باید ندبیر مناسبی را بیاندیشند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.